Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie II Liceum w Słupsku będą pomagali uczniom podstawówek. Pilotażowe porozumienie między szkołami

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
Uczniowie II Liceum w Słupsku będą pomagali uczniom dwóch podstawówek
Uczniowie II Liceum w Słupsku będą pomagali uczniom dwóch podstawówek Łukasz Capar
W auli II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku podpisano porozumienie między trzema szkołami. To umowa partnerska, sprowadzająca się do tego, że licealiści podzielą się wiedzą z młodszymi kolegami.

Dzisiaj (20 grudnia) uroczyście podpisano umowy partnerskie między dyrektorami Szkoły Podstawowej nr 5 i szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku z dyrektorem II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku. Stało się to w obecności uczniów z tych trzech szkół i władz naszego miasta.

Formalnie to umowy patronackie nad klasami, wedle których II LO i jego uczniowie objęli patronatem, polegającym na wsparciu, uczniów dwóch słupskich podstawówek.

- Nasza współpraca będzie miała wartość dydaktyczną i mentorską. Nasi uczniowie, drugiego LO, nieco starsi wasi koledzy, będą dla was wsparciem, fundamentem. Takim mentorem, byście chcieli się uczyć w zmieniającym się świecie. Nie ukrywam, że w tym porozumieniu kładziemy nacisk na przedmioty matematyczno-fizyczne. Dlaczego? Z tymi przedmiotami jest najtrudniej. Korzystając z bazy jaką oferuje II Liceum, które ma świetnych nauczycieli i wybitnych uczniów, chcemy stworzyć taką platformę porozumienia ale również dotarcia. Pewne treści będą łatwiej przyswajane kiedy będą tłumaczone przez uczniów. Jestem przekonany, że ten pilotaż, do którego was zapraszamy, będzie kontynuowany. Będzie to wzór abyśmy mogli go rozszerzyć na inne szkoły - tłumaczył Mariusz Domański, dyrektor II LO.

- Przed wami uczestnictwo w bardzo ciekawym i wyjątkowym przedsięwzięciu. Pan dyrektor mówił tutaj głównie o wartości dydaktycznej, która jest bardzo ważna - zaznaczyła Marta Makuch, zastępczyni prezydenta miasta. - Przy okazji takiej pomocy od starszych uczniów, mam nadzieję, że nauczycie się fizyki i matematyki, ale też poznacie się nawzajem. Ja pamiętam że przejście z ósmej klasy do liceum jest trudne. To zupełnie inny świat. Wy będziecie mieli okazję oswoić się z tym wcześniej i zadać pytania swoim, trochę starszym, kolegom i koleżankom. Poznać i zaprzyjaźnić. Ten projekt się uda i mam nadzieję będziemy go realizować w kolejnych szkołach.

- To da dużo korzyści moim uczniom - uważa Grzegorz Borecki, dyrektor SP6 w Słupsku. - Budowanie relacji i ta dydaktyka, o której wspomniał dyrektor Domański. - W praktyce ten proces klas patronackich już się zaczął. Nasi uczniowie już przychodzą do II LO. Czy to tradycyjne spotkania, wigilie, mikołajki. Był konkurs w II LO, w którym udział brali moi uczniowie. To życie międzyszkolne już więc trwa.

Krystyna Lewandowska, dyrektorka SP5 w Słupsku: - Korzyści dydaktyczne, o nich wszyscy mówili już, ale i społeczne. Uczniowie zapoznają się z nowymi warunkami, szkołą, która ich za chwilę czeka. Nasi uczniowie mogą być potem uczniami II LO.

To pilotażowe w naszym mieście porozumienie. Jak okaże się strzałem w dziesiątkę, podobne będą zawierały kolejne miejskie szkoły.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza