Uczniowie Liceum Plastycznego w Słupsku współpracowali z...

  Uczniowie Liceum Plastycznego w Słupsku współpracowali z autorami scenografii do oscarowej „Idy”

  red

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Uczniowie Liceum Plastycznego w Słupsku współpracowali z autorami scenografii do oscarowej „Idy”
  1/32
  przejdź do galerii
  Uczniowie Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w warsztatach scenograficznych, które odbyły się 24 listopada w gmachu ASP w Katowicach. Zajęcia poprowadzili autorzy scenografii m.in. do oscarowej „Idy”: Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński.
  Do Katowic wybrała się grupa trzydziestu uczniów Liceum Plastycznego przy ZSI w Słupsku. Słupscy licealiści i ich opiekunowie przybyli na zaproszenie Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Ars Independent Festival – organizatorów wydarzenia. Warsztaty scenograficzne odbyły się w ramach Festiwalu Nowe Otwarcie, inaugurującego początek działalności artystycznej w nowej siedzibie katowickiej uczelni.


  Podczas warsztatów młodzież ze Słupska poznawała tajniki pracy scenografa na planie filmowym i teatralnym. Prowadzący warsztaty na podstawie własnych projektów i wielu doświadczeń zawodowych przedstawili interaktywny wykład z elementami quizu dotyczący scenografii - Czym jest scenografia? Czyli ABC dotyczące pojęć, zagadnień i elementów tworzących scenografię. Gościem spotkania był Adam Kowalski – Dyrektor Centrum Scenografii Polskiej przy Muzeum Śląskim.

  Następnie odbyła się praktyczna część warsztatów. Słupscy uczniowie wyposażeni w materiały plastyczne, techniczne i sprzęt elektroniczny aktywnie włączyli się w prace warsztatowe: tworząc elementy scenografii, rekwizyty, kostiumy czy charakteryzację. W trakcie trwania warsztatów wybitni scenografowie: Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński służyli uczniom pomocą i wskazówkami przy realizacji poszczególnych działań warsztatowych. Zaprezentowane zostały również filmy oraz inne materiały ilustrujące najważniejsze i najbardziej inspirujące dzieła w przestrzeni scenografii.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!