Uczniowie na warsztatach z kryminalistyki (zdjęcia)

  Uczniowie na warsztatach z kryminalistyki (zdjęcia)

  red.

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w warsztatach policyjnych w słupskiej Szkole
  1/22
  przejdź do galerii

  Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w warsztatach policyjnych w słupskiej Szkole Policji. ©Mat. szkoły

  Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w warsztatach policyjnych w słupskiej Szkole Policji w ramach współpracy obu placówek oraz projektu pod nazwą Kryminał na Krętej, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku.
  Młodzież wzięła udział w spotkaniu z ekspertem kryminalistyki - panią podinspektor Agnieszką Hanak. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, czym różni się kryminalistyka od kryminologii, poznali tajniki profilowania kryminalnego, tworzenia profilu psychologicznego nieznanego sprawcy przestępstwa.

  Następnie odbyły się profesjonalne zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie klas policyjnych poznali różne rodzaje śladów oraz metody ich ujawniania i zabezpieczania. Były to m.in. metody zabezpieczania śladów linii papilarnych, zabezpieczania śladów obuwia i innych. Poza tym podinspektor Ryszard Bączyk oprowadził wszystkich po Muzeum Kryminalistyki.


  -Wszystkie informacje z pewnością okażą się przydatne w dalszej drodze zawodowej naszych potencjalnych stróżów prawa, dla których ważna jest nie tylko teoria, ale też wszelkie działania związane z praktyczną nauką zawodu policjanta. Uczniowie bardzo cenią sobie zajęcia w Szkole Policji. W ten sposób bowiem mogą doskonalić swoje umiejętności pod okiem zawodowców. Zdobyta wiedza też procentuje - w tym roku zdobyliśmy zaszczytny tytuł "Klasy Policyjnej Roku 2015" – mówi Aneta Łosińska, wicedyrektor Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!