Uczniowie słupskiego plastyka nagrodzeni

red
Uczniowie słupskiego plastyka nagrodzeni
Uczniowie słupskiego plastyka nagrodzeni ZSP Słupsk
Uczniowie Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku sięgnęli po prestiżowe nagrody i wyróżnienia w dwóch licznie obsadzonych międzynarodowych konkursach plastycznych. Łącznie na obydwa konkursy wpłynęło ponad 8 tysięcy prac z całego świata.

Stanisław Czomber, Urszula Mokijewska i Daria Elwart, uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku, sięgnęli po najwyższe laury w międzynarodowych konkursach plastycznych, których organizatorami były polskie instytucje kultury w Sosnowcu i Rybniku. Licealiści ze Słupska konkurowali z młodzieżą z innych krajów. Utalentowanych plastyków przygotowała do konkursu pani Maria Karpińska.

Stanisław Czomber, uczeń drugiej klasy słupskiego plastyka, zdobył nagrodę w kategorii wiekowej: 17-19 lat w XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie", natomiast jego szkolna koleżanka Urszula Mokijewska (z klasy pierwszej) otrzymała w tym samym konkursie wyróżnienie w kategorii wiekowej 14-16 lat. W tej edycji tematem przewodnim było hasło „Tu i te raz”. Prace oceniane były w kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat, 17-19 lat. Jury przyznało 10 równorzędnych nagród w każdej kategorii wiekowej.

Łącznie na konkurs wpłynęło 3269 prac (1650 prac z całej Polski oraz 1619 prac z 19 państw: Bułgarii, Kambodży, Rosji, Białorusi, Słowacji, Rumunii, Estonii, Kazachstanu, Indonezji, Litwy, Łotwy, Słowenii, Ukrainy, Czech, Tajlandii, Chin, Republiki Południowej Afryki, Chorwacji, Węgier.

W dotychczasowych trzynastu edycjach nadesłano 33757 prac plastycznych z Polski oraz z 50 państw Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Australii.

Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane będą podczas wystawy pokonkursowej, która odbędzie się 10 czerwca w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Zgodnie z regulaminem prace są przekazywane na cel charytatywny – na aukcje na rzecz budowy Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

Celem konkursu było zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach. Organizatorem konkursu było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sosnowcu.

Inna uczennica tej samej szkoły Daria Elwart (z trzeciej klasy), zdobyła prestiżowe wyróżnienie w kategorii wiekowej: 16-21 lat w XIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Z pędzlem wśród gwiazd” - Vincent van Gogh”. W tym roku konkurs poświęcony był sylwetce holenderskiego malarza, jednego z najwybitniejszych w historii światowego malarstwa, Vincenta van Gogha. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej, inspirowanej twórczością artysty. Prace były oceniane w czterech grupach wiekowych: do 7 lat, 8-11 lat, 12-15 lat, 16-21 lat.

Na konkurs wpłynęło 4996 prac z 26 krajów, m.in. z Indonezji, Sri Lanki, Indii, Tajlandii, Chin, Korei, Korei Pd., Azerbejdżanu, USA, Rosji, Węgier, Litwy, Białorusi, Łotwy, Ukrainy, Słowacji, Chorwacji, Turcji, Mołdawii, Czech, Rumunii, Słowenii.
Celem konkursu była prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży, popularyzacja wiedzy z zakresu historii sztuki i przybliżenie uczestnikom sylwetek wielkich artystów, a także wymiana doświadczeń plastycznych, metodycznych, estetycznych oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej młodego pokolenia.

Konkurs odbył się pod patronatem Polskiego Komitetu InSEA, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Rybnika. Organizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 6 maja w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Zobacz także:

 

gp24

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Tylko pogratulować, że uczniowie aktywnie uczestniczą w konkursach, przypuszczam, że zagrzewani do tego przez nauczycieli. A że mają potencjał, to i osiągają sukcesy. Jako mieszkanka Słupska bardzo się cieszę, że mamy w mieście takie talenty. Serdecznie pozdrawiam laureatów i ich nauczycieli.   

M
Madzia

Przyrosty wiedzy są świetne. Wystarczy spojrzeć na wyniki matur i sukcesy uczniów.

A artykuł sponsorowany nie jest, o czym można się dowiedzieć w redakcji.

Nie ma sensu wylewać swoich frustracji na forum.

G
Gość
Gratulacje dla Twórców Sukcesu.Nie słuchajcie frustratów!!!
W
Wtf
Kolejny artykuł sponsorowany o tej szkole....? Czyżby urząd miał sprawdzić, na co idzie subwencji w tej szkole? Na reklamę? Wszystkimi możliwymi środkami ta szkoła walczy o ucznia... byle tylko na drzewo nie uciekał... a już nie ważne jaki ma przyrost wiedzy w tej "placówce"
G
Gość

Brawo Szkoła, brawo Uczniowie!

Dodaj ogłoszenie