sportowy24
  Uczniowie SMS Słupsk na testach w Pogoni Szczecin

  Uczniowie SMS Słupsk na testach w Pogoni Szczecin

  Rafał Szymański

  Głos Pomorza

  Uczniowie SMS Słupsk na testach w Pogoni Szczecin
  1/20
  przejdź do galerii
  Czterech uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku było testowanych przez ekstraklasową Pogoń Szczecin. Byli to: Dawid Sadowski, Hubert Szczypek, Paweł Szmytkiewicz (wszyscy z rocznika 1999) i Wojciech Kiełb (rocznik 2000).
  Oni wraz z opiekunem Tadeuszem Wanatem (trener w SMS Słupsk), zostali zaproszeni na dwa dni do Szczecina. Tam, na obiektach Pogoni, odbyli 4 jednostki treningowe (każdy trening obserwowało 5-6 trenerów szczecińskiego klubu). Pierwszego dnia chłopcy wzięli udział w treningu techniczno-taktycznym oraz w małych grach. Drugiego dnia odbyli testy motoryczne i uczestniczyli w grze szkolnej (Dawid Sadowski zdobył 2 bramki, a jego zespół wygrał 4:2).

  - Konkurencja była ogromna, gdyż testowanych było 27 zawodników z roczników 1999 i 2000, w tym gronie reprezentanci Polski i kadr wojewódzkich, z takich klubów, jak m.in.: Legia Warszawa, Lech Poznań, AP Lechia Gdańsk, Chemik Bydgoszcz, czy Znicz Pruszków.
  Nasi zawodnicy wypadli dobrze. Chwaleni byli zwłaszcza za umiejętności techniczne i taktyczne. Nieco słabiej wypadli pod względem motorycznym. Spośród 27 kandydatów trenerzy Pogoni wybrali zaledwie kilku, którzy mają szansę trafić do Szczecina. Z dużą satysfakcją mogę powiedzieć, że w tym gronie znalazł się Paweł Szmytkiewicz (środkowy pomocnik SMS i Gryfa Słupsk), który w czerwcu po raz drugi zawita do Szczecina, aby potwierdzić swoją przydatność do drużyny juniorów starszych Pogoni, występującej w Centralnej Lidze Juniorów – mówi Tadeusz Wanat, trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku.

  Uczniowie SMS Słupsk zostali zauważeni latem ub. roku podczas obozu przygotowawczego w Czarnocinie nad Zalewem Szczecińskim przez zachodniopomorskiego skauta Polskiego Związku Piłki Nożnej Jarosława Włodarczyka, który miał okazję obserwować młodych zawodników w dwóch sparingach. Ten polecił słupszczan do Pogoni Szczecin. Dodatkowo zgłosił Szmytkiewicza jako kandydata na konsultacje reprezentacji Polski U-17.

  Zobacz także:
   

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sport zdjęcia

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Nasze Dobre z Pomorza. Zagłosuj na najlepszych

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!