Uczniowie SP 21 Koszalin złotymi medalistami

(mars)
Szachy - Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Okręgowy Szkolny Związek Spor-
towy i Klub Szachowy Hetman Koszalin byli gospodarzami finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. W zawodach startowały reprezentacje 16 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Tytuł mistrzowski i złote medale wywalczyła ekipa SP 21 Koszalin, która zdetronizowała SP 6 Koszalin (tytuły mistrzowskie w latach 1999-2000).
Wyniki końcowe turnieju: 1. SP 21 Koszalin - 21 pkt (Alicja Stodolnik, Łukasz Adamowicz, Tomasz Wywioł, Maciej Brzeski, opiekun Agnieszka Stodolnik), 2. SP 6 Koszalin - 20,5 (Klaudia Kulon, Maciej Mazurkiewicz, Paweł Rydzewski, Stanisław Rydzewski, opiekun Andrzej Małyszko), 3. SP 2 Łobez - 18 (Martyna Zieniuk, Michał Piórko, Jarosław Żłobicki, Sebastian Burdun, opiekun Marek Woniak),
Indywidualnie najlepszy wynik wśród chłopców uzyskał Maciej Brzeski (7 pkt), a wśród dziewcząt Klaudia Kulon (6). W klasyfikacji gmin oraz powiatów zwyciężył Koszalin - 32 pkt.
Po zakończeniu mistrzostw zdobywcy trzech czołowych miejsc otrzymali okazałe puchary, natomiast wszyscy uczestnicy turnieju piękne kalendarze na 2002 rok.
Nagrody zostały ufundowane przez głównego organizatora zachodniopomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.