Andrzej Gurba
Udane występy miasteckich badmintonistów
Udane występy miasteckich badmintonistów Klub/UM Miastko
Dobry tydzień za zawodnikami Miasteckiego Klubu Badmintona „Lednik”.

W Grand Prix Polski w Imielinie startowała Zofia Szul. Do rywalizacji w tym turnieju przystąpiło 154 najlepiej grających zawodników i zawodniczek z całej Polski. Aby wziąć w nim udział trzeba zajmować miejsce w pierwszej 16-ce listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Badmintona.
Zofia Szul wywalczyła5 miejsce w grze pojedynczej dziewcząt oraz 8 miejsce w grze podwójnej z Leną Szablewską z Gdańska w kategorii młodzik.

Z kolei w Sianowie odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona Juniorów Młodszych, Młodzików, Młodzików Młodszych. Miastecki Klub Badmintona reprezentowała sześcioosobowa grupa: Błażej Lange i Hania Bublewicz w kategorii junior młodszy, Milena Bublewicz, Martyna Cybulska i Wiktor Wyka w kategorii młodzik oraz Hubert Gruba w kategorii młodzik młodszy. Do rywalizacji przystąpiło 96 zawodników i zawodniczek z 12 klubów.

Miastecki klub wywalczył jeden srebrny medal, który zdobył Błażej Lange w grze pojedynczej mężczyzn i cztery brązowe wywalczone przez: Milenę Bublewicz w grze pojedynczej i grze mieszanej z Wiktorem Wyką oraz Huberta Grubę w grze podwójnej z Adamem Fikusem z Władysławowa.

Dokładna klasyfikacja zawodników i zawodniczek MKB „Lednik”