UKS PCM Kościerzyna - Słupia Słupsk 33:24 (16:13)

fen
Słupia Słupsk przegrała na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna 24:33 (13:16).
Słupia Słupsk przegrała na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna 24:33 (13:16). archiwum

Mecz UKS PCM Kościerzyna - Słupia Słupsk odbył się w Wielkim Klinczu pod Kościerzyną. W ekipie ze Słupska zabrakło m.in. Karoliny Rolbieckiej (ważne sprawy rodzinne).

Przyjezdne do tej pory wygrały w lidze pięć spotkań z rzędu, tym razem musiały uznać wyższość rywalek. W pierwszej połowie w 10. minucie goście prowadzili 4:2, po kwadransie był remis 6:6, a w 25. minucie zespół z Kościerzyny wyszedł na prowadzenie 13:11 i utrzymał je do ostatniej syreny.

Słupia została pobita własną bronią, UKS PCM bardzo dobrze grał w defensywie i przyjezdne nie znalazły na to sposobu.

Dla słupskiego zespołu bramki zdobyły: Agnieszka Łazańska - 4, Natalia Borowska - 7, Katarzyna Cieśla - 8, Aleksandra Olejarczyk, Anna Ilska - 4, Kamila Kaczanowska - 1. W bramce grała Karolina Wałcerz, a w polu występowała Aleksandra Lisiecka.

1. SPR Olkusz 11 20 343-267
2. UKS PCM Kościerzyna 11 17 314-269
3. Słupia Słupsk 11 14 322-316
4. Sparta Oborniki Wlkp. 11 14 288-258
5. Polonia Kępno 10 13 273-243
6. SMS Gliwice 9 9 248-259
7. Jutrzenka Płock 10 6 234-260
8. AZS UMCS Lublin 10 5 195-244