Unihokej. ZłotoJedynki po dramatycznych meczach

Złoci medaliści wraz z trenerem Adamem Sujką.
Złoci medaliści wraz z trenerem Adamem Sujką. Fot. Zbiory SP 1
Szkoła Podstawowa nr 1 ze Słupska została mistrzem województwa pomorskiego.

Skład zespołu

Maciej Janicki, Maciej Juras, Maciej Gregorek, Mateusz Rojek, Kacper Hesse, Mateusz Hesse, Adrian Grzymkowski, Kacper Bronisz, Filip Piskorz, Piotr Gawiński.

Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Słupsk wygrał w XXXVIII Finałach Wojewódzkich w Unihokeju. To już czwarte złoto na tym poziomie tego zespołu i obok srebra kolejny sukces w ostatnich sześciu latach pracy Adama Sujki, trenera tej mało znanej w kraju dyscypliny.

Tegoroczne finały odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół w Prabutach. Tamtejszy obiekt dysponuje olbrzymim, jak na szkolne warunki, boiskiem o wymiarach 40 m x20 m. Dla słupszczan to niestraszne, niektórzy z zawodników UKS Jedynki zdobywali tam już złoto województwa pomorskiego.

W pierwszym meczu finału w grupie zawodnicy znad Słupi pokonali SP Rumia 1:0. Gol padł w drugiej połowie, po przepięknej trójkowej akcji, którą zakończył Maciej Gregorek.

W kolejnym spotkaniu SP Sobowidz bardzo długo stawiało słupszczanom opór. Rywale strzelili gola w 5. minucie i do ostatniej utrzymywali prowadzenie. Nowa taktyka ustawiona przez szkoleniowca Adama Sujkę na trzy minuty przed końcową syreną dała rezultat na 10 sekund przed końcem. Wtedy po rzucie wolnym Adrian Grzymkowski w gąszczu nóg znalazł drogę do bramki i zdobył gola, 1:1. Remis!
Gdyby SP 1 przegrała, mogłaby walczyć tylko o trzecie miejsce w województwie. Jednak wynik 1:1 dał słupszczanom przepustkę do finału. - Determinacja i dyscyplina taktyczna wzięły górę. Znowu potwierdza się zasada, że trzeba grać do końca - komentuje trener.

W finale słupski zespół grał z SP 85 Gdańsk. Szkoleniowiec drużyny obawiał się o kondycję zawodników, po dotychczasowych meczach.

- Niepotrzebnie - relacjonuje Sujka. - Chłopcy grali świetnie. Tak jakby to był ich pierwszy mecz w turnieju.
Maciek Gregorek w pięć minut strzelił trzy bramki. Gdańsk nie istniał. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0. Po przerwie przeciwnicy zdobyli dwa gole, słupszczanie odpowiedzieli jednym i wygrali 4:2. Taki wynik dał im mistrzostwo województwa pomorskiego.

Dzięki temu podopieczni Adama Sujki zakwalifikowali się do kolejnego etapu mistrzostw Polski, który odbędzie się w Elblągu.