Urząd Morski szacuje straty po sztormie

  Urząd Morski szacuje straty po sztormie

  Alek Radomski

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Sztorm w Ustce.

  Sztorm w Ustce. ©Łukasz Capar

  Ślisko i kolizyjnie. Zimowa aura daje znać o sobie, a policja ma pełne ręce roboty. Tylko w czwartek rano odnotowano siedem stłuczek, w tym jedną z autobusem komunikacji miejskiej. Urząd Morski liczy posztormowe straty.
  Sztorm w Ustce.

  Sztorm w Ustce. ©Łukasz Capar

  Około godz. 7 rano doszło do kolizji dwóch pojazdów na drodze między Słupskiem a Siemianicami. Mniej więcej w tym samym czasie na ul. Zamiejskiej kierowca passata nie wyhamował i wypadł z drogi. Uszkodził ogrodzenie i auto. Chwilę później i po drugiej stronie miasta, na ul. Poznańskiej audi zderzyło się z seatem. Szczęśliwie z żadnym z tych odnotowanych przez słupską drogówkę zdarzeń nikt nie ucierpiał. W każdym przyczyna była ta sama, kierowców zaskoczyła gołoledź.
  Drogowcy zwyczajnie zaspali, a w efekcie było ślisko i niebezpiecznie. W czwartek policja interweniowała też w Słonowicach i pod Kępicami, gdzie inni kierowcy alarmowali o autach, które wpadły do przydrożnych rowów. W obu przypadkach samochody udało się wydostać. Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce po autach pozostał tylko ślad.  - Wszystkie te zdarzenia miały miejsce rano w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego - mówi nadkom. Robert Czerwiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. - Podobnie było w przypadku kolizji dostawczego renault z autobusem MZK. Renault próbowało skręcić z ul. Małachowskiego w stronę al. 3 Maja, kiedy od lewej nadjeżdżał autobus. Kierowca renault hamował, ale jego auto jechało cały czas do przodu. Uderzył w bok autobusu. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.  Policja uczula i przypomina o zachowaniu ostrożności i zdjęciu nogi z gazu. Na drogach jest zwyczajnie ślisko.

  Po środowym sztormie, który przeszedł przez południowy Bałtyk, Ustka bez większych szkód - podmyte lekko wały wydmowe, uszkodzenie wyłożenia wydmy chrustem. Straty oszacowano na ok. 144 tys. zł. W Łebie stwierdzono niewielkie uszkodzenia infrastruktury portowej. W Rowach, przy głównym wejściu, woda zabrała plażę. W porcie uszkodzeń nie stwierdzono.


  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone