Urzędnicze błędne koło w ratuszu

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
W Słupsku urzędnicy się zwalniają, pozostali więcej pracują i wchodzą firmy zewnętrzne.
W Słupsku urzędnicy się zwalniają, pozostali więcej pracują i wchodzą firmy zewnętrzne. Archiwum
W Słupsku urzędnicy się zwalniają, pozostali więcej pracują i wchodzą firmy zewnętrzne.

Czasy, gdy na posadę podinspektora w wydziale komunikacji w słupskim UM zgłaszało się 180 osób, minęły. Mimo ponownych ogłoszeń nikt np. nie chce zająć stanowiska ds. zarządzania energią w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Nie wpływają żadne oferty. Ale to nie wyjątek. Na inne posady też zgłoszeń jak na lekarstwo, a zdarza się, że żaden z kandydatów nie spełnia wymagań formalnych. Bywa też, że osoba wybrana nie chce podjąć pracy.

Obecnie ratusz szuka ośmiu pracowników. Od początku tego roku szukano już 34 razy chętnych na różne stanowiska w ratuszu. Wakatów bowiem jest coraz więcej, ponieważ urzędnicy odchodzą. Najczęściej ci z doświadczeniem i uprawnieniami. Z pracą nie mają problemów.

Znajdują ją w sąsiednich samorządach. Na przykład w gminie Słupsk. Fachowcy odchodzący ze słupskiego urzędu miejskiego są często wychwalani. Np. Annę Grabuszyńską, byłą dyrektor wydziału ochrony środowiska, w rozmowie z nami bardzo chwalił jej obecny pracodawca, prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Ostatnio z ratusza masowo odchodzili informatycy. Wypowiedzenie złożył też tak długo wcześniej poszukiwany miejski inżynier ruchu. Nowy dyrektor finansowy wytrzymał w ratuszu dwa tygodnie. Liczba odchodzących dawno przekroczyła zwykłe rozmiary.

Zniszczony przez reorganizację w urzędzie i postępowanie kierownictwa ratusza wydział informatyczny zostanie zastąpiony w połowie przez zewnętrzną firmą, która ma mieć aż pięć osób pracujących na potrzeby słupskiego urzędu. Otwarcie ofert w tym postępowaniu nastąpi dzisiaj.

Widać, że obecne władze coraz więcej zadań zlecają firmom zewnętrznym, także z braku pracowników w ratuszu. Jak mówią urzędnicy, powstało błędne koło: mniej urzędników ma więcej pracy, kolejni rezygnują i przychodzą firmy zewnętrzne itd.

Zdaniem urzędników, z którymi rozmawialiśmy, winę za odejścia z ratusza ponoszą głównie obecne władze. Brak ludzi do pracy w urzędzie już widać.

Z ponad 60 tys. ataków hakerskich miesięcznie na ratuszowy system informatyczny ma radzić sobie tylko nowy kierownik z jednym doświadczonym w pracy w urzędzie informatykiem. Pozostali się zwolnili.

Więcej o złych zmianach w ratuszu czytaj jutrzejszym w Głosie Słupska. O szczegółach przeczytacie w jutrzejszym, papierowym wydaniu Głosu Pomorza oraz PLUSGP24.PL.

ZOBACZ TAKŻE: Informatycy uciekają z ratusza

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 106

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość

Pan mąż od małżeństwa wyżej wymienionego pracuje już w PGK.

A to ciekawe  .

 

Tu należy pogratulować tej osobie ,  która trafnie przewidziała przepływ ciemnych sił z Ciepłowni do PGK .  Naprawdę jestem pod wrażeniem .

 

Należy także pogratulować Panu Prezesowi , że  pomimo trochę przydługiego    dojście do świadomości , że to powiązana klika pozorantów , ciągnących od wielu lat lewe zyski z przetargów , wyczyścił  trochę swoje przedsiębiorstwo.

 

Połowa jednego elementu kliki   paru małżeństw  od wielu lat eksplorująca te cenne dla miasta przedsiębiorstwo została do połowy wyczyszczona , ta druga połowa  tego małżeństwa powinna też poznać skutki jej wieloletnich  judzeń i plot  pod kadrą.

Do rozpatrzenia przydatności zawodowej pozostało jeszcze  parę małżeństw.

 

A teraz uwaga na przetargi oraz planowaną prywatyzację  PGK planowaną od wielu lat przez poprzednika na ratuszu w porozumieniu z ppppprezesem spółki ŁAD.

 

Przytoczenie jąkania nieprzypadkowe-  to wnioski z oglądania sesji miejskich .

 
G
Gość
W dniu 10.04.2017 o 14:39, gość napisał:

 Nie Jan G. tylko osoba publiczna Jan Gurgun  NA RAZIE pełniąca obowiązki  prezesa tej firmy  Napisano wczoraj, 02:55 gość, dnia 08 Kwie 2017 - 11:16 PM, Napisano wczoraj, 02:55gość, dnia 08 Kwie 2017 - 11:16 PM, napisał  A to  szelma ten Ukier ,   teraz  w PGK będzie wprowadzał bałagan ?Wszyscy pamiętamy jak razem z  małżeństwem Zaborowszczaków niszczył służby techniczne   w Ciepłowni  słupskiej a teraz tam będzie niszczył kogokolwiek mądrzejszego od siebie , kto mu będzie wg jego mniemania  zagrażał . Już współczuję  tamtejszym służbom technicznym . Pamiętajcie fachowcy  w odróżnieniu  od czasów minionych macie otwarte forum GP.  Przyglądajcie się  temu cukiernikowi  z wykształceniem gastronomicznym uważnie , szybko wyłapiecie  , że to  nasłany  kucharz  i ignorant techniczny. Patrzcie mu b. uważnie na łapy przy wszystkich  przetargach .     

Pan mąż od małżeństwa wyżej wymienionego pracuje już w PGK.

W
Werzeryhora
W dniu 19.04.2017 o 08:31, pox fox napisał:

Ratusz psuje się od głowy! Czyli Dyzma medialny picer na urzędzie!

deb***e zarządzają .... deb***e przyjmują deb***i do pracy... ten urząd wzajemnego dymania padnie wcześniej jak myślicie.

 

Werzeryhora

G
Gość
W dniu 19.04.2017 o 08:43, Gość napisał:

Michałowski co tam słychać na ul. Lotha? Jak nie wiesz to spytaj się Linkiewicza?

 


Michałowski nie odpowiedziałeś na pytanie.

E
Edi
W dniu 06.04.2017 o 22:27, gość napisał:

A mi tam nie szkoda ratuszaków. Też kiedyś brałam udział w konkursie na jakieś stanowisko. Ratusz wydawał się solidnym pracodawcą, ale szybko okazało się że konkursy to jakaś farsa, kto miał dostać pracę wiadomo było dużo wcześniej. Co tam kompetencje jak układy słupskie ważniejsze. I jak oni mają zbudować zespól z plecaków? Tu żadna firma nie pomoże. W okolicy jest praca, są solidni pracodawcy, a jak się zarabia powyżej średniej krajowej to chce się pracować. Pozdrawiam.

-oluś to ty ? Słabe kompetencje miałaś.

G
Gość

Michałowski co tam słychać na ul. Lotha? Jak nie wiesz to spytaj się Linkiewicza?

p
pox fox

Ratusz psuje się od głowy! Czyli Dyzma medialny picer na urzędzie!

n
normalny

wyeksportować biedronia bo facet myslacy tylko o tym co ma sobie wlozyc w d.....nie nadaje sie na zazdne stanowisko.robi posmiewisko z mieszkańców slupska

K
Kotka
W dniu 06.04.2017 o 21:56, Gość napisał:

Pracownicy liczą na związki zawodowe. Na ich ostrą reakcję.

 

Pracownicy liczą na związki zawodowe. Na ich ostrą reakcję.

Niestety panująca caryca związkowa nie zamierza zadzierać z Prezydenciem  bo nie będzie sobie psuć układziku jak cos będzie trzeba załatwić ;-)

G
Gość
W dniu 07.04.2017 o 16:33, Gość napisał:

Ty się o rozum mieszkańców nie trap.Lepiej się ciesz,gdy pogonimy duposraja.

Nie pogonicie. Przyjdzie następny spolegliwy, który realizować będzie pomysły jedynego panującego nam wszystkowiedzącego z fryzurą z połyskiem. 

g
gość
W dniu 07.04.2017 o 16:26, burwa napisał:

W PGK podobnie, atmosfera w pracy fatalna za sprawką nowego prezesa Jana G. Totalny rozkład firmy.

 

Nie Jan G. tylko osoba publiczna Jan Gurgun  NA RAZIE pełniąca obowiązki  prezesa tej firmy  Napisano wczoraj, 02:55

 

gość, dnia 08 Kwie 2017 - 11:16 PM, 

To było do przewidzenia jak mógł wygrać zawodu cukiernik takie ważne stanowisko w mieście .a na dodatek emeryt SB.

Napisano wczoraj, 02:55

gość, dnia 08 Kwie 2017 - 11:16 PM, napisał 

W dniu 08.04.2017 o 23:16, gość napisał:

To było do przewidzenia jak mógł wygrać zawodu cukiernik takie ważne stanowisko w mieście .a na dodatek emeryt SB.

 

A to  szelma ten Ukier ,   teraz  w PGK będzie wprowadzał bałagan ?

Wszyscy pamiętamy jak razem z  małżeństwem Zaborowszczaków niszczył służby techniczne   w Ciepłowni  słupskiej a teraz tam będzie niszczył kogokolwiek mądrzejszego od siebie , kto mu będzie wg jego mniemania  zagrażał .

 

Już współczuję  tamtejszym służbom technicznym .

 

Pamiętajcie fachowcy  w odróżnieniu  od czasów minionych macie otwarte forum GP.  Przyglądajcie się  temu cukiernikowi  z wykształceniem gastronomicznym uważnie , szybko wyłapiecie  , że to  nasłany  kucharz  i ignorant techniczny.

 

Patrzcie mu b. uważnie na łapy przy wszystkich  przetargach .

 
 

 

G
Gość
W dniu 06.04.2017 o 21:54, urzedas napisał:

Ja odszedłem. Czasy gdy w urzędzie liczyło się merytoryczne przygotowanie i znajomość przepisów dawno minęły. Liczy się schlebianie władzy i efekciarstwo. Świadome zarządzanie na poziomie spraw administracyjnych niestety -praktycznie nie istnieje. Liczy się zabawa w NGO-sy i para-kreatywność.  Każda zewnętrzna kontrola wykaże że połowa zadań nie jest realizowana bo nie ma kim (redukcje zrobiły swoje). Inny pracodawca zaoferował mi więcej i stworzył dobre warunki pracy. Żałuje że tak późno podjąłem decyzję. Zachęcam pozostałych- nie bójcie się, warto rozejrzeć się dookoła. Jesteście wartościowi. Pan Prezydent powiedział- że dla niego wszyscy możecie odejść.

 

Rafałek, dałbyś już spokój. Przyuczaj się lepiej w ustawie o narodowym zasobie archiwalnym, bo widzę że wazeliniarstwo i donoszenie na kolegów i koleżanki przyniosło owoce.

G
Gość
W dniu 08.04.2017 o 07:17, ul. Lotha napisał:

 Ja z kolegami też wczoraj świętowałem. A jeden z nich w pewnym momencie oświadczył wojowniczo:"Zapamiętaj sobie, tylko niech cię... niech cię ktoś ruszy, to cała Lotha i pół osiedla Słowińskiego pójdzie za tobą!” A kto za tobą pójdzie? Michał...ski, a kto za tobą pójdzie?i  

 


A ten Michał..ski to co za jeden? Czy On też ... ???

g
gość
W dniu 08.04.2017 o 23:16, gość napisał:

To było do przewidzenia jak mógł wygrać zawodu cukiernik takie ważne stanowisko w mieście .a na dodatek emeryt SB.

 

A to  szelma ten Ukier ,   teraz  w PGK będzie wprowadzał bałagan ?

Wszyscy pamiętamy jak razem z  małżeństwem Zaborowszczaków niszczył służby techniczne   w Ciepłowni  słupskiej a teraz tam będzie niszczył kogokolwiek mądrzejszego od siebie , kto mu będzie wg jego mniemania  zagrażał .

 

Już współczuję  tamtejszym służbom technicznym .

 

Pamiętajcie fachowcy  w odróżnieniu  od czasów minionych macie otwarte forum GP.  Przyglądajcie się  temu cukiernikowi  z wykształceniem gastronomicznym uważnie , szybko wyłapiecie  , że to  nasłany  kucharz  i ignorant techniczny.

 

Patrzcie mu b. uważnie na łapy przy wszystkich  przetargach .

b
babushka
W dniu 08.04.2017 o 21:47, Smrodek- Samorodek napisał:

i ładnie pachnie, to taki naturalny zapach zwłaszcza z ust, cudo istne, jak się nachyli nad człowiekiem to zapaszek jak feromon z nóg zwala, śliczna ta kobieta istne cudo, a mądra i cwana , samo życie jak w Madrycie.

do tego pluje zolcia jak mowi
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3