Ustce powierzono mistrzostwa Polski w ramach VIII Memoriału...

    Ustce powierzono mistrzostwa Polski w ramach VIII Memoriału im. Jana Kołpy

    Krzysztof Niekrasz

    Głos Pomorza

    Głos Pomorza

    Ustce powierzono mistrzostwa Polski w ramach VIII Memoriału im. Jana Kołpy

    ©Archiwum Seweryna Wysokińskiego

    Polski Związek Żeglarski docenił Ustkę , bo tej nadmorskiej miejscowości powierzył mistrzostwa Polski w ramach VIII Memoriału im. Jana Kołpy.
    Ustce powierzono mistrzostwa Polski w ramach VIII Memoriału im. Jana Kołpy

    ©Archiwum Seweryna Wysokińskiego

    VIII Memoriał im. Jana Kołpy będzie nie tylko atrakcją dla środowiska żeglarskiego, ale też ogromną promocją miasta Ustki. Impreza ta zaplanowana jest w dniach 8 i 9 września.

    W wyścigach wezmą udział trzy klasy regatowe: 420 - to międzynarodowa, dwuosobowa klasa żaglówek, skonstruowana dla młodzieży i dorosłych; 29 er to dwuosobowy skiff o wysokiej wydajności, łódka przygotowawawcza do olimpijskiej klasy 49er; 470 - klasa olimpijska.

    Barw usteckiego Centrum Sportów Wodnych Opty (organizator) będzie reprezentować ustczanin Seweryn Wysokiński, który od stycznia rozpoczął treningi na olimpijskiej klasie 470.

    Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze (3)

    Dodaj komentarz
    Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela 1. ligi

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do Ekstraklasy
    Baraż o utrzymanie w 1. lidze
    Spadek do 2. ligi
    Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem trzech punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych.
    1 Sandecja Nowy Sącz Live 34 61 18 7 9 50-29
    2 Górnik Zabrze Live 34 58 17 7 10 53-34
    3 Zagłębie Sosnowiec Live 34 57 16 9 9 53-44
    4 Miedź Legnica Live 34 57 16 9 9 49-27
    5 Chojniczanka Chojnice Live 34 56 13 17 4 54-48
    6 Olimpia Grudziądz Live 34 56 17 5 12 48-35
    7 GKS Katowice Live 34 54 15 9 10 47-32
    8 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 34 53 14 11 9 40-39
    9 Wigry Suwałki Live 34 52 15 7 12 51-45
    10 Stal Mielec Live 34 45 12 9 13 39-42
    11 Pogoń Siedlce Live 34 44 13 5 16 34-46
    12 Chrobry Głogów Live 34 43 12 7 15 50-50
    13 Stomil Olsztyn Live 34 37 9 13 12 48-50
    14 GKS Tychy Live 34 37 10 7 17 42-52
    15 Bytovia Bytów Live 34 35 8 11 15 38-47
    16 Wisła Puławy Live 34 33 7 12 15 33-49
    17 Znicz Pruszków Live 34 30 8 6 20 35-64
    18 MKS Kluczbork Live 34 25 4 13 17 35-66

    Wideo sportowe

    Zdjęcia sportowe