Ustczanin Jakub Klimczewski wygrał mistrzostwa Słupska juniorów (zdjęcia)

W sobotę odbyły się otwarte mistrzostwa Słupska juniorów w szachach. Turniej przeprowadzony został w świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy al. H. Sienkiewicza 8 w Słupsku.

Do zmagań na 64 polach przystąpiło 18 młodych osób, w tym 16 chłopców i 2 dziewczynki. Rywalizacja była na dystansie siedmiu rund, a cały turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim. Mistrzostwa zakończyły się po pięciu godzinach.

Zwycięzcą został Jakub Klimczewski (Ustka), który zgromadził 6 punktów. Drugie miejsce wywalczył Jakub Protas (Kwakowo) - 5,5 pkt. Trzecie miejsce zdobył Noel Musiał (Słupsk) - 5,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Franciszek Brzóska (Ustka) - 5 pkt, 5. Gabriela Irzyk (Włynkówko) - 5 pkt, 6. Marek Radwański (Kwakowo) - 4 pkt, 7. Jonasz Krynicki (Kwakowo) - 4 pkt, 8. Jakub Kniaź (Siemianice) - 4 pkt. Sędzią zawodów był Brunon Studziński, a organizatorem Integracyjny Klub Sportowy Zryw Słupsk. Turniej został dofinansowany ze środków miasta Słupska.