Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uzdrowisko i park wodny w Ustce pnie się w górę (wideo, zdjęcia)

Zbigniew Marecki zbigniew. [email protected]
Budowa uzdrowiska to teraz największa ustecka inwestycja.
Budowa uzdrowiska to teraz największa ustecka inwestycja. Łukasz Capar
W połowie roku będzie gotowy stan surowy kompleksu uzdrowiska z akwaparkiem w Ustce, który wznosi spółka rodziny Lubiczów.

Budowa tej inwestycji trwa od wiosny ubiegłego roku. Głównym wykonawcą robót jest koszalińskie przedsiębiorstwo Kobet. Na placu budowy codziennie pracuje ponad 50 robotników, którzy już zakończyli główne prace ziemne i teraz wznoszą mury wszystkich budowli zaplanowanych w ramach największej obecnie w Ustce inwestycji.

- Zaplanowane prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Stosunkowo łagodna w ostatnich tygodniach zima nam sprzyjała, więc uważamy, że do połowy roku zostanie zakończony stan surowy - mówi Łukasz de Lubicz Szeliski, który z ramienia rodziny nadzoruje budowę uzdrowiskowego kompleksu.

Po zakończeniu prac budowlanych inwestor rozpocznie roboty wykończeniowe, które będą trwały do półtora roku.

- Trudno w tej chwili jednoznacznie określić, kiedy rozpoczniemy działalność, ale będziemy się starali to zrobić jak najszybciej - dodaje Łukasz de Lubicz Szeliski.

Nowe budynki Uzdrowiska Ustka powstają na gruntach kompleksu sanatoryjnego, które z 17 hektarami pól borowinowych od państwa kupiła rodzina Lubiczów, właścicieli reprezentacyjnego Hotelu Lubicz w Ustce.
Nowa inwestycja zajmie całą 2,5-hektarową działkę przy ul. Wczasowej.

Na kompleks złoży się hotel zdrojowy z 300 pokojami o 30 tys. m kw. powierzchni, dwukondygnacyjny akwapark z imponującą zjeżdżalnią, podziemny parking, kręgielnia z dyskoteką i pubem, centrum zabawy dla dzieci i centrum konferencyjne oraz część zabiegowa i ogromne SPA. Interesującym rozwiązaniem będzie kawiarnia na najwyższej kondygnacji z widokiem na morze i ruchomą podłogą.

- Zamierzamy też wykorzystać w naszej działalności już zarejestrowane ujęcie wód leczniczych - zapowiada Łukasz de Lubicz Szeliski.

Inwestycja powstaje w miejscu niedokończonej od lat 80. budowy. Według wstępnego kosztorysu ma kosztować 50 mln zł. Architektonicznie kompleks bę­dzie nawiązywał do uzdrowiskowej nadmorskiej archi­­tek­tury w stylu sopockim. Takie rozwiązanie zaproponował Mirosław Zwolski, słupski architekt, którego pracownia zaprojektowała obiekt.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza