sportowy24
  V Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Komendanta...

  V Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie

  Krzysztof Niekrasz

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  V Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie
  1/14
  przejdź do galerii

  ©Marcin Michałek

  Bardzo ciekawa impreza sportowa odbyła się na ziemi bytowskiej. Był to V Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie. Zmagania odbyły się na trasie o długości 8400 metrów: zagroda Styp- Rekowskich (Płotówko - Góra Siemierzycka - 256 n.p.m. - zagroda Styp-Rekowskich. Biegową rywalizację wygrał Dawid Garski (Świat Płytek u Kryspina Bytów). Na mecie bytowskiemu biegaczowi zmierzono czas 30 minut i 33 sekundy.
  - To był mój debiut w tym biegu. Nie znałem trasy. Pierwszy kilometr biegłem w grupie, którą stanowiło chyba ośmiu zawodników. Tempo było dość umiarkowane, a więc po drugim kilometrze wyszedłem na prowadzenie i systematyczne wspinałem się na Górę Siemierzycką. Na szczyt wbiegłem razem z Andrzejem Zwolskim i gdy zaczął się zbieg, niespodziewanie wyskoczył przed nas Dariusz Guzowski. Postanowiłem przyśpieszyć.

  Ta decyzja okazała się znakomita, bo wyprzedziłem tego bardzo doświadczonego biegacza i samotnie zmierzałem do mety.
  Po drodze podziwiałem też piękne widoki. Trasa była bardzo zróżnicowana i dość wymagająca. Według mnie organizatorzy sprostali oczekiwaniom wszystkich uczestników i myślę, że w przyszłych latach impreza będzie się mocno rozwijała. Jestem zadowolony ze zwycięstwa. Swoją wysoką formę będę chciał utrzymać w kolejnych zawodach biegowych - tak zrelacjonował swój występ 23-letni Dawid Garski, tegoroczny zwycięzca, do którego trafiło główne trofeum policyjne.
  Na drugim miejscu przybiegł Andrzej Zwolski z Rzepnicy. Jego czas to 31.30 min. Trzeci był Dariusz Guzowski (Talex Borysław Borzytuchom) - 31.36 min.

  - To jest bieg, w którym panuje rodzinna atmosfera. Brałem w nim udział już po raz piąty. Z okazji tego jubileuszu zostałem wyróżniony wraz z pozostałymi sześcioma zawodnikami, którzy też zaliczyli piąte bieganie w tej fajnej imprezie. Byli to: Dariusz Glazik, Łukasz Burandt, Piotr Bolin, Stanisław Majkowski i Maciej Kupczyk. Według mnie rywalizacja miała charakter interwałowy. Trasa wiodła leśnymi ścieżkami i była trudna, bo posiadała liczne podbiegi i zbiegi. Po biegu było tradycyjne już wspólne spotkanie i biesiadowanie przy posiłkach przygotowanych przez panie z koła gospodyń wiejskich. Za rok również chyba wystartuję. Przynajmniej mam taki zamiar, bo odpowiada mi ten przyjazny klimat - stwierdził 49-letni Dariusz Guzowski, były policjant, który tym razem stanął na najniższym stopniu podium.

  Przy okazji trzeba przypomnieć, że Dariusz Guzowski specjalizuje się w biegu ultramaratońskim. To też medalista mistrzostw Polski oraz mistrzostw Europy weteranów oraz wielokrotny uczestnik mistrzostw świata w biegu na 100 kilometrów.

  Dalsza klasyfikacja biegaczy, którzy znaleźli się poza podium na kolejnych miejscach: 4. Ireneusz Sywanycz (Gdańsk) - 32.05 min, 5. Tomasz Kobus (Rzepnica) - 32.07 min, 6. Michał Zieman (Klub Biegacza Goch Bytów) - 32.13 min, 7. Przemysław Urzędowski (Sie-mirowice) - 32.26 min, 8. Patryk Jakubek (Świat Płytek u

  Kryspina) - 33.02 min, 9. Adam Spiczak-Brzeziński (Bytów), 10. Rafał Kamieniecki (Tupot Ustka) - obaj mieli ten sam czas 33.38 min. śród kobiet najszybszą okazała się Justyna Janta-Lipińska (Runtastyczni Team Bytów). Zwycięstwo zapewnił jej czas 38.15 min. Druga była Joanna Woźniak-Cieślar (KMP Wrocław) - 38.38 min. Trzecia finiszowała Justyna Nowo-dworska (Runtastyczni Team). Czas bytowianki 39.09 min.

  Marsz wygrali: z mężczyzn Edward Szudarski (Słupsk) - 59.10 min i z kobiet Beata Komar (Motarzyno) - 1.00.10 godz.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sport zdjęcia

  Najczęściej czytane

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone