Vardar - Legia 1:3

(suw)
Piłka nożna. Kwalifikacje Ligi Mistrzów - II runda

Wczoraj na europejskich boiskach rozgrywano pierwsze mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów. W tej fazie rywalizacji do rozgrywek przystąpił już mistrz Polski Legia Warszawa, który zmierzył się na wyjeździe z macedońskim zespołem Vardar Skopje i wygrała 3:1 (2:0).
Z zespołu Legii w przerwie między sezonami ubyło do innych klubów wielu podstawowych zawodników. Na domiar złego we wczorajszym spotkaniu nie mogli wystąpić z powodu kontuzji inni podstawowi gracze, Jacek Zieliński, Tomasz Sokołowski i Radosław Wróblewski. Trener Dragomir Okuka wystawił więc nieco eksperymentalny skład, ale i tak legioniści byli faworytami tego spotkania. Już od pierwszych minut natarli z impetem. Po dwóch groźnych akcjach nie zakończonych celnymi strzałami przyszła trzecia, ale już skuteczna. Po rzucie rożnym w 2 minucie piłka trafiła do Cezarego Kucharskiego, a ten strzałem przewrotką pokonał bramkarza Vardaru. Miejscowi po stracie bramki rzucili się do ataku i wiele akcji było bardzo groźnych, ale legioniści w decydujących momentach wybijali piłkę spod nóg graczy ze Skopje. W 34 minucie jednak sam na sam z bramkarzem Legii był Da Costa Oliveira, ale Bułgar Stanew strzegący bramki warszawskiej drużyny wybił piłkę nogami. Warszawianie natychmiast przeprowadzili kontrę i po trójkowej akcji, Kiełbowicz-Kucharski-Yahaya, ten ostatni zdobył drugiego gola.
Po przerwie w pierwszym kwadransie przewagę mieli legioniści, a w 61 minucie mogli prowadzić 3:0. Jednak Po strzale głową Kucharskiego z 3 metrów piłka trafiła w bramkarza. Minutę później po raz drugi w tym meczu potwierdziło się, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. "Kontaktowego gola" dla gospodarzy przy biernej postawie obrońców Legii zdobył Ristovski. Później poziom meczu nie był zachwycający. Piłkarze Legii nie rezygnowali jednak do końca ze zdobycia kolejnej bramki i udało im się w 89 minucie. Po podaniu Kucharskiego trzeciego gola zdobył Svitlica. W rewanżu, który rozegrany zostanie w środę, 7 sierpnia w Warszawie zdecydowanym faworytem do awansu do III rundy będzie Legia.