Verva Warszawa Orlen Paliwa pokonała Trefla Gdańsk, po meczu pomyłek

red/bill
Verva Warszawa Orlen Paliwa pokonała Trefla Gdańsk, po meczu pomyłek sylwia dabrowa / polska press
W 11. kolejce PlusLigi Verva Warszawa Orlen Paliwa odniosła dziesiąte zwycięstwo. W hali Torwar wygrała 3:0 z Treflem Gdańsk. Najlepszym graczem spotkania został wybrany środkowy gospodarzy Piotr Nowakowski.

Napisać, że to był mecz błędów, to nic nie napisać. I to od samego początku. Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa zawadzali o siatkę, ekipa Trefla Gdańsk pudłowała serwisami. Pomyłki mnożyły się też w innych elementach. W tym chaosie na Torwarze, mimo wszystko, mniej mylili się gracze Andrei Anastasiego, który przez poprzednie pięć sezonów z częścią swojego sztabu trenował Trefla. Choć w pierwszym secie mało brakowało, a przegraliby, jednak obudzili się w końcówce.

Wydawało się, że w drugiej partii trzecia drużyna tabeli wskoczył na wyższy poziom. Całkiem szybko zdobył przewagę nad wciąż mylącymi się gośćmi. Tyle że w końcówce seta warszawiacy wyciągnęli do przeciwników pomocną dłoń, a zawiodło zwłaszcza przyjęcie. Jednak z okazji nie skorzystał Trefl, który przed tą serią gier zajmował piąte miejsce w PlusLidze.

W trzecim secie obie drużyny kontynuowały swoją mało porywającą grę. Z zapowiedzi zaciętej rywalizacji trenera ze swoim byłym klubem, który zresztą zabrał ze sobą z Gdańska do Warszawy Piotra Nowakowskiego, Patryka Niemca i Michała Kozłowskiego nie wyszło nic spektakularnego. Natomiast drużyna Trefla, gdyby tylko była nieco bardziej dokładna, napsułaby krwi Vervie.

Wicemistrz Polski wygrał 3:0 i wciąż jest trzeci w tabeli, mając tyle samo zwycięstw i punktów, co drugi Jastrzębski Węgiel. Tyle że ekipa ze Śląska ma dwa mecze rozegrane więcej. Verva kolejne ligowe spotkanie rozegra w sobotę. Przeciwnikiem na wyjeździe będzie Indykpol AZS Olsztyn (godz. 20.30, transmisja w Polsacie Sport). Wcześniej jednak, bo już we wtorek w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów podejmie na Torwarze Sir Safety Perugia z Vitalem Heynenem na trenerskiej ławce i Wilfredo Leonem w składzie (20.30, Canal+ Sport).

Trefl w niedzielę zmierzy się w 11. kolejce z Jastrzębskim Węglem (14.45, Polsat Sport).

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25:23, 27:25)

Verva: Antoine Brizard, Artur Udrys, Bartosz Kwolek, Kevin Tillie, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek (libero) oraz Jan Król, Patryk Niemiec, Igor Grobelny;

Trefl: Marcin Janusz, Bartosz Filipiak, Ruben Schott, Paweł Halaba, Pablo Crer, Wojciech Grzyb, Maciej Olenderek (libero) oraz Kewin Sasak, Mateusz Janikowski, Szymon Jakubiszak, Łukasz Kozub.