Verva Warszawa pokonała Cuprum Lubin i kończy rok na szczycie PlusLigi

Tomasz Biliński
Verva Warszawa pokonała Cuprum Lubin i kończy rok na szczycie PlusLigi Kaja Krasnodębska/Polska Press
Verva Warszawa Orlen Paliwa zgodnie z planem wygrała u siebie z Cuprum Lubin 3:0 i została liderem PlusLigi. Spotkanie trwało jedną godzinę i 12 minut, a jego najlepszym graczem został przyjmujący stołecznego zespołu Kevin Tillie.

Niespodzianki w stołecznej hali Torwar nie było. Grająca o najwyższe cele w PlusLidze Verva Warszawa nie dała większych 12. ekipie tabeli - Cuprum Lubin. Szczególnie w pierwszej partii, którą gospodarze wygrali do 13! Na dodatek wcale nie musieli wskakiwać na wysokie obroty. Wystarczyła solidna gra w przyjęciu i na zagrywce. Swoje błędy popełniali goście. W otwierającym secie zrobili ich aż 12.

Zespół Marcelo Fronckowiaka, który we wcześniejszych 13 spotkaniach wygrał tylko cztery razy, "dojechał" na Torwar w drugim secie. Był on wyrównany, podobnie jak trzeci, jednak do czasu końcowej fazy, gdy zespół Cuprum znów się mylił. Inna sprawa, że Verva nie grała wyjątkowo. Ogromne problemy w ataku, a także czasem w przyjęciu miał czołowy zawodnik w ostatnich tygodniach, Bartosz Kwolek. Poniżej zwykłego poziomu grali też środkowi. Niewykluczone, że na siatkarzach czkawką odbija się napięty terminarz. Obie drużyny poprzednie potyczki rozegrały... 48 godzin temu. W minioną sobotę wicemistrz Polski wygrał w Olsztynie (3:0), a Cuprum na własnym parkiecie uległo ZAKS-ie (0:3).

Choć może zabrakło jakości w grze, to siatkarze zrobili to, czego się po nich spodziewano. Drużyna Andrei Anastasiego wygrała 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został Kvin Tillie.

Stołeczna drużyna ma przed sobą prawie miesięczny odpoczynek od meczów. Kolejny rozegra dopiero 18 stycznia, gdy podejmie Visłę Bydgoszcz. W 2020 r. wejdzie jak lider PlusLigi. Ma tyle samo punktów co Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ale jedno zwycięstwo więcej (przy jednym meczu rozegranym więcej, 13 do 12). Z kolei Cuprum do gry wróci 12 stycznia, kiedy zmierzy się w Lubinie ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Cuprum Lubin 3:0 (25:13, 25:22, 25:23)