MKTG SR - pasek na kartach artykułów

VII Dziecięce Wyścigi Rowerkowe w Miastku za nami. Byliście fantastyczni (Galeria I)

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Wideo
od 7 lat
Za nami VII Dziecięce Wyścigi Rowerkowe „Głosu Pomorza” w Miastku. Adrenalina sięgnęła zenitu. Zawodnicy dali z siebie wszystko. Doskonale spisali się także rodzice, rodzeństwo i dziadkowie, którzy dopingowali swoich najbliższych.

Niedzielny poranek był pochmurny, ale słońce pokazało się jeszcze przed rozpoczęciem VII Dziecięcych Wyścigów Rowerkowych w Miastku. Przecież nie mogło być inaczej. Pogodę już dawno zamówiliśmy, a przy miasteckim ratuszu pojawiły się całe rodziny. Dziś Dzień Ojca i czy można było lepiej świętować ten dzień niż wspólnie ze swoimi pociechami?

Sztandarowa impreza "Głosu Dziennika Pomorza"

Zawody rowerkowe „Głosu Dziennika Pomorza" to impreza sztandarowa, która odbywa się w wielu miastach na Pomorzu. Przychodzą na nią nie tylko rodzice ze swoimi dziećmi, ale całe rodziny. Dziadkowie i babcie również dopingowali swoje wnuczęta.

- To siódma edycja zawodów rowerkowych w Miastku - mówi Katarzyna Głodek z działu marketingu "Głosu Dziennika Pomorza". - Kolejny raz spotykamy się z małymi kolarza i kolarkami. Na ten wyścig zapisało się ponad 150 uczestników! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo wiemy, że te spotkania mają sens, ponieważ każdego roku jest coraz większa frekwencja. Imprezie towarzyszy mnóstwo emocji nie tylko na starcie, ale na mecie i przy podium.

od 7 lat

Imprezę otworzyli Krzysztof Matraszek, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku, Marcin Stefanowski, zastępca redaktora naczelnego "Głosu Dziennika Pomorza" oraz Paulina Stranz, szefowa Referatu Promocji Kultury i Sportu w miasteckim ratuszu.

Maluchy na linii startu stanęły dokładnie o godzinie 11. W zawodach wzięło udział ponad 150 maluchów w wieku od 3 do 9 lat, bez względu na to, czy już jeżdżą na rowerze czy dopiero zaczynają swoją przygodę z dwoma kółkami.

Młode kolarki i młodzi kolarze pojechali na dystansach dostosowanych do ich wieku: 3-4 lata (roczniki 2021- 2020) - ok. 40 metrów, 5-6 lat (roczniki 2019-2018) - ok. 60 metrów, 7-8 lat (roczniki 2017- 2016) - ok. 80 metrów, 9 lat (rocznik 2015) - ok. 100-150 metrów.

Zawody rowerkowe „Głosu Dziennika Pomorza" to impreza sztandarowa, która odbywa się w wielu miastach na Pomorzu w tym także w Miastku.

VII Dziecięce Wyścigi Rowerkowe w Miastku za nami. Daliście ...

Cudowny Dzień Ojca

- To mój kolejny start w zawodach rowerkowych - mówi 8-letni Damian. - W ubiegłym roku byłem trzeci, mam nadzieję, że w tym roku zajmę pierwsze miejsce. Mocno trenowałem!

Pan Michał przyszedł z czteroletnią Zosią. - Córka troszkę się stresowała, ale cały czas byłem przy niej. Świetna impreza! W przyszłym roku też weźmiemy udział. Córka stanęła na podium! Lepszego prezentu na Dzień Ojca niż jej zadowolony uśmiech nie mogłem dostać!

Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji, oprócz samych zawodów był też pokaz ratownictwa, można było wejść do policyjnego i strażackiego wozu. Było też stoisko, gdzie można było pomalować sobie twarz oraz olbrzymi, dmuchany plac zabaw.

Każde dziecko stanęło na podium i odebrało zasłużony medal i dyplom. U nas nie ma przegranych – każdy uczestnik został uhonorowany za swój wysiłek i determinację!

Współorganizatorem zawodów była Gmina Miastko. Partnerami - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miastku, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku, Firma Windows oraz firma ExPro.

Za nami VII Dziecięce Wyścigi Rowerkowe „Głosu Pomorza” w Miastku.
Za nami VII Dziecięce Wyścigi Rowerkowe „Głosu Pomorza” w Miastku. Sylwia Lis

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza