VII Zapaśniczy Memoriał pamięci Sebastiana Zwolskiego (ZDJĘCIA)

Andrzej Gurba
W niedzielę (12.09.2021) w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku odbył się odbył się VII Zapaśniczy Memoriał pamięci Sebastiana Zwolskiego. OSiR Miastko

Sebastian Zwolski zmarł w wieku 17 lat. Był zawodnikiem Zapaśniczego Klubu Sportowego w Miastku. W zawodach zawsze uczestniczą rodzice Sebastiana. Nie inaczej było w tym roku.

Zapaśniczy Klub Sportowy w Miastku jako gospodarz turnieju wystawił silną ekipę składającą się z 20 zawodników. Oto miejsca zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych.
W grupie wiekowej młodzików (do lat 14) złote medale zdobyli: Leon Rudnik w wadze do 35 kg, Alex Ruszczyk (75 kg). Brązowe medale wywalczyli: Dawid Wiktorczyk (35 kg), Sebastian Tandecki (48 kg). Na czwartym miejscu uplasował się Antonii Synak (38 kg).
W grupie wiekowej do lat 11 złote medale zdobyli: Dawid Daleszak (23 kg), Tola Rudnik (29 kg). Srebrny medal wywalczył Szymon Kozłowski (26 kg). Brązowe medale wywalczyli: Antonii Petrończak (35 kg), Leon Brodziński (38 kg),Olgierd Kowalewski (41 kg), Piotr Rodak (55 kg).
Miejsca pozostałych zawodników: piąte - Alan Kaczmarek (26 kg), Nadia Dorawa (32 kg), Dariusz Petrończak (32 kg), Bartosz Rodak (35 kg), Jan Jóźwiak (38 kg); siódme - Daniel Trun (32 kg), Wiktor Kancelarczyk (38 kg); ósme - Marek Kowalewski (32 kg)
W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Unia Swarzędz przed ZKS Granicą Gdańsk i Zapaśniczym Klubem Sportowym Miastko.

Medale, puchary oraz statuetki wręczali: wicestarosta bytowski Roman Ramion, wiceburmistrz Miastka Longina Jankowska, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego dr Zbigniew Grzegorowski oraz Bernadeta i Jan Zwolscy.

- Wszyscy rywalizujący w zawodach wykazali się sporymi już umiejętnościami technicznymi, dużą bojowością oraz zaciętością. Te zawody wpłynęły motywująco do dalszych treningów – ocenia Kazimierz Wanke, trener i prezes ZKS Miastko.