Vive Tauron Kielce trzecią drużyną świata!

Paweł KotwicaZaktualizowano
Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce zajęli trzecie miejsce w nieoficjalnych klubowych mistrzostwach świata Super Globe, rozgrywanych w katarskim Doha.

W meczu o trzecie miejsce pokonali gospodarza, drużynę Al-Sadd. Kielczanie za trzecie miejsce w turnieju otrzymają 150 tysięcy dolarów.

Vive Tauron Kielce – Al Sadd 36:25 (20:12)

Zobacz zapis RELACJI LIVE Z MECZU

Vive Tauron: Ivić (1-60 min, 14 obron) – Strlek 4, Jachlewski 1 – Bielecki 5 (1), Chrapkowski 3 – Jurkiewicz 2, Zorman 2 – Paczkowski 3, Lijewski 1 – Reichmann 3, Djukić 7 – Aginagalde 2, Kus 2, Walczak 1.

Al-Sadd: Stanić (1-60 min, 9 obron) – Alkrad 6, Bannour, Al Karbi 3 (3), Albishi 1, Yusuff, Saied 8, Omahic, Tomic 3, Al Ghamdi, Elsayed 1, Hassab Alla 1, Kenaoui 1, Soussi, Zouaoui 1.

Karne. Vive Tauron: 1/2 (rzut Bieleckiego obronił Stanić). Al-Sadd: 3/4 (rzut Al Karbiego obronił Ivić). Kary. Vive Tauron: 6 minut (Kus, Paczkowski, Jachlewski po 2), Al-Sadd: 8 minut (Elsayed 4, Zouaoui, Albishi 2).
Sędziowali: O. Raluy Lopez I A. L. Sabroso Ramirez (Hiszpania).

Przebieg: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 7:7, 7:8, 11:8, 11:9, 13:9, 13:10, 16:10, 16:11, 17:11, 17:12, 20:12 – 20:13, 26:13, 26:15, 27:15, 27:16, 28:16, 28:17, 29:17, 29:18, 30:18, 30:22, 31:22, 31:23, 32:23, 32:24, 36:24, 36:25.

Tylko w początkowej fazie, gdy kielczanie nie mogli sobie poradzić z żywiołowymi, acz chaotycznymi atakami rywali, spotkanie było wyrównane. Wystarczyło, że najlepsza drużyna Europy poprawiła obronę, w bramce dobrymi interwencjami zaczął się popisywać Filip Ivić i przewaga naszego zespołu zaczęła rosnąć błyskawicznie. Już w końcówce pierwszej połowy zawodnicy gospodarza Super Globe zaczęli wyglądać na zniechęconych.

Tuż po przerwie „żółto biało-niebiescy” jeszcze trochę pocisnęli, w 37 minucie prowadzili już różnicą 13 bramek i Katarczycy zaczęli mieć dość piłki ręcznej. Gubili piłkę i byli niemiłosiernie kontrowani przez naszych zawodników. W ostatnim kwadransie drużyna trenera Tałanta Dujszebajewa nieco odpuściła, mając w perspektywie swój pierwszy mecz w zawodowej PGNiG Superlidze. Kielczanie rozegrają go w najbliższą sobotę o godzinie 19 w Gdańsku z Wybrzeżem.

Super Globe obroniły Fuechse Berlin, które w finale pokonały PSG 29:28 (12:15).

W innych meczach. O 7. miejsce: Taubate (Brazylia) - Sydney Uni (Australia) 35:23 (20:11), o 5. miejsce: Lakhwiya (Katar) - Esperance Tunis (Tunezja) 27:28 (16:15), finał: Paris Saint Germain - Fuechse Berlin 28:29 (15:12).

Kolejność: 1. Fuechse Berlin, 2. Paris Saint Germain Handball 2. 3.Vive Tauron Kielce, 4.Al-Sadd, 5.Esperance Tunis, 6. Lakhwiya, 7. Taubate, 8. Sydney Uni.

polecane: Flesz: otyłość zabija Polaków, problem rośnie i dotyczy nastolatków

Materiał oryginalny: Vive Tauron Kielce trzecią drużyną świata! - Echo Dnia Świętokrzyskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.