MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Barcinie trwa remont drogi, ale powstał spór o chodnik [ZDJĘCIA]

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
W Barcinie w gminie Kępice trwa remont jednej z wewnętrznych dróg w tej miejscowości. Będzie lepsza nawierzchnia i powstanie chodnik. Jednak niektórzy mieszkańcy nie są z tego zadowoleni.

W wielu gminach trwają remonty dróg i ulic. Takie prace są prowadzone również w gminie Kępice, m.in. w Barcinie, gdzie rozpoczęły się roboty na jednej w ulic w tej miejscowości. Chodzi o drogę okalająca świetlicę wiejską, a także odcinek prowadzący do miejscowości Kotłowo.

Pierwsza z tych dróg posiada obecnie nawierzchnię brukową, tzw. kocie łby, która została tam położona jeszcze przed II wojną światową. Nawierzchnia jest zdekapitalizowana, a podczas deszczów tworzą się tam wielkie kałuże. Jak informują gminni urzędnicy, stara nawierzchnia zostanie zastąpiona kostką betonową z wykonaniem zjazdów do posesji zlokalizowanych przy drodze. Zostanie także wybudowany chodnik prowadzący do świetlicy wiejskiej. I tu pojawił się problem.

Okazuje się, że niektórzy mieszkańcy z posesji zlokalizowanych przy tej drodze nie są zadowoleni z tych planów.

- Nie rozumiem, dlaczego chodnik jest budowany po drugiej stronie drogi, a nie po tej, gdzie są posesje - pyta jedna z mieszkanek Barcina, która skontaktowała się redakcją "Głosu",

- Chodnik został zaprojektowany w sposób uwzględniający uwarunkowania techniczne terenu w celu uniknięcia przebudowy istniejącej tam sieci kanalizacyjnej - mówi Danuta Terpiłowska, specjalista ds. nadzoru budowlanego. - Dzięki takiej lokalizacji chodnika zdecydowanie wzrośnie stan bezpieczeństwa pieszych, tym bardziej, że częstymi uczestnikami ruchu w tej części Barcina są dzieci idące do świetlicy wiejskiej - dodaje.

Odcinek remontowanej drogi ma długość ponad 200 metrów, a sama jezdnia będzie o szerokości 4,5 metra. Z kolei zaplanowany do remontu odcinek drogi w kierunku Kotłowa, będzie zmodernizowany na odcinku 113 metrów do mostu. Nawierzchnia zostanie także wykonana z kostki brukowej, a jej szerokość wyniesie 3,5 m.

Inwestycja dofinansowana jest z Funduszu Dróg Samorządowych 2019.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza