MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W czwartek w Boże Ciało nie zrobisz przelewu? "System rozliczeniowy ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu"

OPRAC.: MB
W czwartek 16 czerwca system rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu.
W czwartek 16 czerwca system rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu. pixabay
Najbliższy czwartek, 16 czerwca, to dzień wolny od pracy, co oznacza, że system rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu. Ponadto przelewy, zlecone jeszcze w środę, 15 czerwca po godzinie 16:00 trafią na konta odbiorców w piątek, 17 czerwca.

W czwartek 16 czerwca system rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu.

– Trzeba zatem pamiętać, że przelewy, zlecone jeszcze w środę, 15 czerwca po godzinie 16:00 trafią na konta odbiorców w piątek, 17 czerwca – podano w komunikacie.

Kiedy są robione przelewy?

Elixir to obsługiwany przez KIR elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Jak wyjaśniono, za jego pomocą realizowana jest większość transakcji zlecanych przez klientów banków w Polsce. Rozliczenie i rozrachunek zleconych w systemie transakcji (przelewów i poleceń zapłaty) odbywa się podczas trzech sesji rozliczeniowych, od poniedziałku do piątku, o godzinie 9:30, 13:30 i 16.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

– System Euro Elixir, w którym rozliczane są krajowe i transgraniczne przelewy w euro, 16 czerwca będzie funkcjonował zgodnie ze zwykłym harmonogramem. Podobnie jak w każdym dniu roboczym, KIR przeprowadzi tego dnia 6 sesji rozliczeniowych – wskazano.

W sytuacji gdy przeoczymy datę płatności lub nie zdążymy wykonać terminowego przelewu przed 16 czerwca, warto skorzystać z systemu płatności natychmiastowych Express Elixir, który działa w trybie ciągłym - 24/7/365, czyli również w weekendy i święta.

Dostałeś takiego SMS-a? "Zachowaj ostrożność!"

– Oszuści podszywają się pod nasz bank i rozsyłają SMS-y z fałszywym linkiem – ostrzega Santander Bank Polska. Przestępcy zachęcają swoje ofiary bonusem w wysokości 500 zł. – Przestępcy mogą wyczyścić Twoje konto ze wszystkich pieniędzy – wskazują przedstawiciele banku.

Jak wynika z komunikatu Santander Bank Polska, przestępcy chcą wyłudzić dane do bankowości internetowej. Chodzi o login i hasło. – Jeśli wpiszesz swój login i hasło, przestępcy mogą wyczyścić Twoje konto ze wszystkich pieniędzy – ostrzegają przedstawiciele instytucji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W czwartek w Boże Ciało nie zrobisz przelewu? "System rozliczeniowy ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu" - Strefa Biznesu

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza