W ekstraklasie kobiet Słupia Słupsk przegrała z Piotrcovią Piotrków Trybunalski

(fen)
Słupskie zawodniczki często nie potrafiły sforsować obrony Piotrcovii.
Słupskie zawodniczki często nie potrafiły sforsować obrony Piotrcovii. Fot. Krzysztof Tomasik
Słupia Słupsk nie dała rady Piotrcovii Piotrków Trybunalski i przegrała 19:26. Słupszczanki włożyły w grę mnóstwo serca, ale zabrakło im atutów typowo sportowych. Trener gości miał duże pole manewru. On skorzystał z usług czternastu zawodniczek, gospodarze tak naprawdę z pięciu.
Slupia - Piotrcovia 19:26

Słupia - Piotrcovia

Po meczu

Po meczu

Anita Unijat, kapitan Słupi: - Sądzę, że nie przyniosłyśmy wstydu. Grałyśmy z aktualnym wiceliderem tabeli. To bardzo silny zespół. Próbowałyśmy różnych wariantów, nie zawsze wychodziły. Jest jeszcze sporo do zrobienia w naszym składzie. Najbardziej musimy poprawić grę obronną. Trzeba też lepiej przyłożyć się do wykonywania rzutów karnych. W sumie zagrałyśmy dobry mecz. Mądrość taktyczna była jednak po stronie bardziej doświadczonej Piotrcovii.

Początek rywalizacji był wyrównany. Walka szła gol za gol. Warto nadmienić, że Słupia prowadziła 3:2, 4:2, 5:3 i 5:4. Tak zacięty bój trwał do dwunastej minuty, gdy na tablicy świetlnej był jeszcze remis 6:6. Potem słupszczanki trochę spaliły się psychicznie, kiedy za bardzo chciały, a zupełnie nic im nie wychodziło.

W poczynaniach słupskiego zespołu zapanował chaos, brakowało pomysłu na minięcie masywnie zbudowanych zawodniczek Piotrcovii. Rywalki były bezlitosne. Niemiłosiernie kontratakowały.

Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego zaczęła dominować. W jej szeregach prym wiodła Kinga Polenz. Skrzydłowa reprezentacji Polski w pierwszej połowie zdobyła cztery gole. Po trzydziestu minutach grania Słupia przegrywała 10:17.

W drugiej połowie Piotrcovia utrzymywała wcześniej wypracowaną przewagę. Gra była równorzędna. Już do końca rywalizacji przy głośnym dopingu sympatycy szczypiorniaka oglądali mecz, w którym drużyny odpowiadały bramka za bramkę. Warto nadmienić, że drugie trzydzieści minut konfrontacji zakończyło się remisem 9:9. W słupskiej ekipie ponownie bardzo dobrze spisywała się Iwona Łoś, która odbijała piłkę za piłką (w całym spotkaniu miała 24 udane interwencje).

Słupia Słupsk - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 19:26 (10:17)

Dla Słupi gole zdobyły: Anita Unijat - 9 (w tym 3 z rzutów karnych), Anna Pniewska - 3, Karolina Szczukowska - 3 (w tym jeden z rzutu karnego), Paulina Muchocka - 2, Agnieszka Marciuch - 1, bramkarka Iwona Łoś - 1 z rzutu karnego. W polu występowały jeszcze zawodniczki: Agnieszka Łazańska-Korewo, Monika Podolak i Aleksandra Adach. Grała także bramkarka Marta Backiel.

Dla piotrkowskiego zespołu najwięcej, bo po pięć bramek zdobyły: Polenz i Agata Wypych. W Piotrcovii grała Edyta Chudzik, wychowanka Słupi. Ta szczypiornistka zdobyła dwa gole.

Pozostałe rezultaty: Ruch - Start 30:28 (15:11), AZS AWFiS - Zgoda 18:34 (10:16), AZS Politechnika - SPR 23:37 (15:15), AZS AWF - Łączpol 25:38 (15:20), Carlos-Astol - Interferie Zagłębie 29:39 (16:21). Spotkanie zaległe z 14. kolejki: SPR - AZS AWF 45:19 (24:9).