W gminie Potęgowo powstało Centrum Produktu Lokalnego...

  W gminie Potęgowo powstało Centrum Produktu Lokalnego (zdjęcia)

  WF

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W gminie Potęgowo powstało Centrum Produktu Lokalnego (zdjęcia)
  1/16
  przejdź do galerii

  ©UG Potęgowo

  W Karznicy zakończono budowę Centrum Promocji Produktu Lokalnego. Inwestorem była gmina Potęgowo.
  Budowa Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karznicy była możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania w kwocie 490 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowita wartość inwestycji wyniosła niemal 1 000 000 złotych.

  Obiekt powstał w ramach projektu pn. "Mój rynek wraz z Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karznicy". Zadaniem Centrum będzie wspieranie lokalnych wytwórców poprzez organizację szkoleń, spotkań i wystaw tematycznych oraz kształtowanie odpowiedniego wizerunku produktów lokalnych i ich producentów.

  Centrum składa się z budynku biurowo-promocyjnego oraz rynku, na którym będzie odbywała się sprzedaż produktów, przede wszystkim lokalnych, wytworzonych przez miejscowych przedsiębiorców, Koła Gospodyń Wiejskich i inne zainteresowane osoby.

  M.in. na terenie Centrum będzie się odbywać "Festyn tradycji i smaków", na organizację którego gmina Potęgowo zdobyła dotację w ramach konkursu organizowanego przez Rybacką Lokalną Grupę Działania "Pojezierze Bytowskie".

  Targowisko o powierzchni ponad 70 mkw. będzie podzielone na strefę produktów rolno-spożywczych oraz pozostałych. Znajdzie się na nim kilkanaście stanowisk do sprzedaży, w tym także produktów wytworzonych w systemie rolnictwa ekologicznego.

  Ponadto budynek Centrum zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt (meble, urządzenia AGD i RTV, komputery), zaś ciepło zapewnia ekologiczna pompa ciepła.

  Dawid Litwin, wójt gminy Potęgowo, ma nadzieję, że Centrum Promocji Produktu Lokalnego wpłynie na rozwój przedsiębiorczości na terenie gminy oraz zachęci do jej odwiedzin osoby z zewnątrz, zainteresowane ekologicznymi i lokalnymi produktami.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone