Na wybudowanie Centrum Aktywności Lokalnej wykonawca ma dwanaście miesięcy. Oznacza to, że mieszkańcy niewielkiej wsi w zachodniej części gminy Słupsk będą mogli cieszyć się nowym obiektem już w przyszłym roku.
Świetlica wybudowana zostanie na wzór Centrów Aktywności Lokalnych, które znajdują się już w innych miejscowościach gminy Słupsk, np. w Lubuczewie. Mieszkańcy już od dawana domagali się, by w ich miejscowości powstał obiekt, w którym mogłyby być organizowane spotkania, imprezy i warsztaty.
Wartość inwestycji to ponad 4,3 miliony złotych, z czego 2,8 mln zł to dofinansowanie, które samorząd otrzymał w ramach „Rządowego programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019–2026”.
Gminy z regionu słupskiego coraz częściej inwestują w budowę świetlic w mniejszych miejscowościach. Z początkiem marca gmina Potęgowo otworzyła podobny obiekt dla mieszkańców Głuszyna. Miejsce społecznej aktywności wybudowała w tym roku także gmina Damnica w Karzniczce, natomiast gmina Kępice w Warcinie na świetlicę przerabia dawny kościół.
Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?