W II lidze kobiet Gryf 95 Słupsk wygrał z Olimpią II Szczecin 3:2

Przy piłce Magdalena Choma.
Przy piłce Magdalena Choma. Fot. Łukasz Capar
Panie z Gryfa 95 Słupsk zaliczyły drugi udany mecz w drugiej lidze. Musiały się solidnie napracować, ale ostatecznie pokonały Olimpię II Szczecin 3:2.

Bohaterką sobotniego spotkania okazała się Ewelina Spilkowska, która w drugiej połowie przechyliła szalę zwycięstwa na stronę słupskiego zespołu.
Zdobyte niedługo przed przerwą prowadzenie uspokoiło słupszczanki.

Olimpia II nie miała jednak zamiaru ustępować pola i w osiemnaście minut po pauzie potrafiła zdobyć dwa gole. Wtedy Gryf 95 przystąpił do zdecydowanych ataków, które ostatecznie dały gole i zwycięstwo.

- Widać było, że moje zawodniczki mają charakter - stwierdził Krzysztof Waszkiewicz, trener Gryfa 95. - Po przerwie moja drużyna stworzyła bardzo dużo sytuacji podbramkowych, ale nie wszystkie wykorzystała. Nie wszystko ułożyło się tak, jak planowałem i zakładałem. Najważniejsze, że wygraliśmy.

Gryf 95 Słupsk - Olimpia II Szczecin 3:2 (1:0).

Bramki: 1:0 Landwójtowicz (41), 1:1 Wierzbicka (56), 1:2 Wierzbicka (63), 2:2 Spilkowska (66), 3:2 Spilkowska (87).

Gryf 95: Gumbis, Sidorowicz, Bielecka, Łyszyk, Michalska, Grabowska, Górska, Spilkowska, Hubka (54 Załęcka), Choma, Landwójtowicz (85 Cholewa).
Tabela

W innym meczu II ligi kobiet UKS Victoria SP 2 Sianów rozgromił Odrę Chojna 12:0 (6:0). Pozostałe zespoły nie grały.

1. UKS Victoria Sianów 3 9 27-1
2. Gryf 95 Słupsk 2 6 7-4
3. Olimpia II Szczecin 4 6 10-8
4. Gryf II Szczecin 2 3 7-2
5. Juvenia Stargard Szcz. 2 0 2-14
6. Odra Chojna 3 0 1-25