MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Kępicach budują ulice. Będzie łatwiej przejść i przejechać [ZDJĘCIA]

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Prace przy przebudowie ul. Słowackiego w Kępicach.
Prace przy przebudowie ul. Słowackiego w Kępicach. Wojciech Frelichowski
W tym roku w gminie Kępice rozpoczęto szereg inwestycji drogowych. Jedne remonty już zakończono, inne są w realizacji. W samych Kępicach trwa remont, a w zasadzie budowa od podstaw dwóch ulic.

Jeszcze wiosną w Kępicach rozpoczęto prace przy przebudowie ulicy Słowackiego. Od wielu lat ta ulica miała gruntową nawierzchnię, przez co w czasie deszczu ciężko było przez nią przejechać, nie mówiąc już od przejściu suchą stopą. Ulica Słowackiego jest zlokalizowana w pobliżu osiedla przy ul. Bielaka, które jest największym wielorodzinnym osiedlem w Kępicach. Po przebudowie tej ulicy mieszkańcy będą mogli korzystać z niej w celu skrócenia dojazdu do dróg wylotowych z miasta (teraz muszą przejeżdżać przez centrum Kępic).

W ramach inwestycji zostanie wykonana jezdnia o nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,5 metra. Po obu stronach jezdni powstaną krawężniki, a droga zostanie odwodniona. Będzie także wykonany chodnik i ścieżka rowerowa. Ponadto zostanie wykonane nowe oświetlenie, dzięki czemu powstanie 13 nowych lamp.
Przebudowa ul. Słowackiego będzie wstępem do większej reorganizacji ruchu pojazdów w tej części Kępic.

- W planach mamy połączenie tego odcinka ulicy Słowackiego z ulicą Kochanowskiego, co ułatwi organizację ruchu samochodowego w tej części Kępic

- mówi Magdalena Majewska, burmistrz Kępic.

Modernizacja ul. Słowackiego ma też znaczenie dla położonego w jej sąsiedztwie stadionu miejskiego. Obecnie jedyny dojazd do tego obiektu wiedzie ul. Leśna. Po przebudowaniu ul. Słowackiego dojazd do stadionu będzie możliwy również od innej strony.
Kilka dni temu w Kępicach rozpoczęto modernizację ul. Sosnowej. Dotychczas szutrowa droga, uzyska bitumiczną nawierzchnię o szerokości 5.5 metra, powstaną także chodniki o szerokości od 2 do 2,5 m.

Trwają też prace drogowe w innych miejscowościach gminy Kępice, m.in. w Obłężu, Barcinie oraz w Warcinie, gdzie remontowana jest droga na wylocie w kierunku Łużek.

- W Warcinie powstanie jezdnia bitumiczna o szerokości 4,5 metra wraz z chodnikami, zjazdami do posesji i co ważne wybudujemy tam sieć oświetleniową z nowymi latarniami drogowymi. Będzie również parking oraz ciąg pieszo - rowerowy o szerokości 3 metrów - informuje Magdalena Majewska.

Wspomniane inwestycje masą dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. w kwocie 2 mln 750 tys. zł.

Zobacz także: Przebudowa ul. Słowackiego w Kępicach - czerwiec 2020.

od 12 lat
Wideo

Bezpieczeństwo na drogach podczas weekendu i w Boże Ciało

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza