Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Kępicach przenoszą góry piachu. Co się tam dzieje? [ZDJĘCIA]

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
W Kępicach trwają prace przy przebudowie ulicy Słowackiego. Drogowcy właśnie usuwają piaszczystą skarpę wywożąc tony ziemi.

Ulica Słowackiego w Kępicach jest usytuowana w pobliżu osiedla przy ul. Tadeusza Bielaka, które jest największym wielorodzinnym osiedlem w tym mieście. Mieszkańcy mogliby korzystać z ulic Jana Kochanowskiego oraz Słowackiego, aby skrócić sobie dojazd do dróg wylotowych z Kępic, ale problem w tym, że obie ulice mają nawierzchnię gruntową, zaś ul. Kochanowskiego jest w części nieprzejezdna.

Władze gminy postanowiły zatem przebudować ul. Słowackiego, co będzie wstępem do większej reorganizacji ruchu pojazdów w tej części Kępic. Na części ulicy położono już polbruk, a na jej dalszej części trwają prace ziemne. Usuwana jest spora piaszczysta skarpa, która utrudniała zagospodarowanie tego terenu. Modernizacja obejmie odcinek ponad 140 metrów.

W ramach inwestycji zostanie wykonana jezdnia o nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,5 metra. Po obu stronach jezdni powstaną krawężniki, a droga zostanie odwodniona. Będzie także wykonany chodnik i ścieżka rowerowa. Ponadto zostanie wykonane nowe oświetlenie, dzięki czemu powstanie 13 nowych lamp.

- W planach mamy połączenie tego odcinka ulicy Słowackiego z ulicą Kochanowskiego, co ułatwi organizację ruchu samochodowego w tej części Kępic - mówi Magdalena Majewska, burmistrz Kępic.

M.in. właśnie dlatego usuwane są tony piachu, aby przygotować teren do kolejnych etapów przebudowy.

Modernizacja ul. Słowackiego ma też znaczenie dla położonego w jej sąsiedztwie stadionu miejskiego. Obecnie jedyny dojazd do tego obiektu wiedzie ul. Leśna. Po przebudowaniu ul. Słowackiego dojazd do stadionu będzie możliwy również od innej strony.

Modernizacja całej ulicy dofinansowana jest z Funduszu Dróg Samorządowych.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza