W Kępicach rywalizowali freestylowcy (zdjęcia)

Wojciech Frelichowski
Mistrzostwa Polski we Freestyle odbyły się w sali widowiskowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kępice. Łukasz Chwieduk
W niedzielę (29 września) w Kępicach zakończyły się Mistrzostwa Polski we Freestyle.

Freestyle to dyscyplina sportu, w której punktem wyjścia jest piłka nożna, traktowana jako przedmiot do efektownych sztuczek i ewolucji. Sztuczki te można prezentować za pomocą różnych części ciała - zależnie od tego, czy gracz znajduje się w pozycji siedzącej, stojącej czy też leżącej.

Po raz pierwszy gmina Kępice gościła zawodników uprawiających ten sport w ubiegłym roku.

W tym roku do rywalizacji stanęło 65. zawodników, w tym - po raz pierwszy - również panie. Mistrzem Polski został kępiczanin - Łukasz Chwieduk. Zwycięzca poleci do Miami w USA reprezentować Polskę na światowych finałach Red Bull Street Style, które odbędą się 15 listopada tego roku. Dziesięć lat temu, w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki, Łukasz Chwieduk uplasował się w najlepszej ósemce tych zawodów.

Tegoroczne zawody są również jubileuszowe, bo minęło 10 lat od pierwszych kwalifikacji do Światowych Finałów Red Bull Street Style w Polsce. Pierwszy raz kwalifikacje odbyły się w 2009 roku w Warszawie, a zwycięzcą został wówczas Łukasz Chwieduk.