Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Koszalinie mieszkańcy mogą się dołożyć do budowy drogi

Marzena Sutryk [email protected] Tel. 94 347 35 99 Fot. Radek Koleśnik
Jest sposób, by przyspieszyć czas oczekiwania na drogę, lampy albo kanalizację. To inwestycja w czynie społecznym.
Jest sposób, by przyspieszyć czas oczekiwania na drogę, lampy albo kanalizację. To inwestycja w czynie społecznym.
Co zrobić, by w czynie społecznym wybudować na osiedlu drogę albo kanalizację? Mieszkańcy muszą ponieść część kosztów, ale to sposób na przyspieszenie inwestycji.

Nasz redakcyjny dyżur z udziałem szefa Zarządu Dróg Miejskich, podczas którego Czytelnicy zgłaszali problemy z drogami, po raz kolejny pokazał, że w mieście jest mnóstwo dróg, zwłaszcza osiedlowych, które wymagają budowy od "zera". Kolejka potrzebujących jest bardzo długa.

Jest sposób, by przyspieszyć czas oczekiwania na drogę, lampy albo kanalizację. To inwestycja w czynie społecznym. Jest jednak pewien istotny warunek: mieszkańcy muszą partycypować w kosztach: do 50% wartości inwestycji - przy budowie infrastruktury do celów bytowych (np. kanalizacja), do 80% wartości inwestycji - przy budowie infrastruktury drogowej (nawierzchnia, lampy).

Wniosek musi zawierać: opis inwestycji; charakterystykę (długości, powierzchnie) inwestycji; deklarację udziału finansowego w inwestycji; imiona, nazwiska oraz adresy inicjatorów.

Aby cokolwiek załatwić, to należy złożyć dokumenty do 1 czerwca w roku poprzedzającym rok, w którym miasto mogłoby dofinansować budowę. Ale trzeba przy tym pamiętać, że to i tak nie gwarantuje realizacji budowy.

Sprawę może ułatwić dostarczenie dokumentacji technicznej (bo ta może być wykonana przez ratusz, ale wtedy to wydłuży inwestycję, albo przez mieszkańców, ale na własny koszt - to dodatkowe 5 - 6 % wartości całej inwestycji, opracowanie trwa zazwyczaj do pół roku), ale ostanie słowo "robić, czy nie robić" - należy do urzędników, a ich decyzja zależy od możliwości finansowych miasta w danym roku.

Jaki jest tryb załatwiania? Wymagane dokumenty (druki do pobrania na www.bip.koszalin.pl, tam po lewej stronie "karty usług" i dalej: "Planowanie i finansowanie inwestycyjnych inicjatyw społecznych" albo w Biurze Obsługi Klienta, w pokoju nr 4 przy ul. Mickiewicza 26): wypełniony wniosek INW-01-01 oraz załączniki do karty usługi: INW-01-01 - Wniosek o wprowadzenie inwestycji do budżetu miasta oraz INW-01-02 - regulamin organizacji inwestycyjnych inicjatyw społecznych realizowanych na terenie miasta Koszalina.

 

Przy składaniu wniosku nie ponosi się żadnych opłat.

Dokumenty należy złożyć osobiście w Kancelarii Urzędu Miejskiego, ul. Rynek Staromiejski 6-7, parter (w poniedziałki w godzinach od 9 do 17, od wtorku do piątku w godz. 7.45 do 15.15) lub w Wydziale Inwestycji, ul. Mickiewicza 26, I piętro, pok. 30 w godzinach przyjęć klientów: pn 9 - 17, wt - pt - 8 - 14.30 lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Koszalinie, 75-007 Koszalin, ul. Rynek Staromiejski 6-7.

 

Osoby do kontaktu to: Hanna Ellis (inspektor) - ul. Mickiewicza 26, parter, pok. nr 4; tel. 94 34 88 681; oraz Elżbieta Kiljan (inspektor) - ul. Mickiewicza 26, parter, pok. nr 4, tel. 94 34 88 681.

W tym roku w taki sposób będzie realizowana inwestycja w sieć sanitarną, wodociągową na ul. Maków, Róż, Pogodnej, Dzieci Wrzesińskich - Drzymały (podwórko).

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza