Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Koszalinie urzędnicy skarbowi kontrolują busy

Irena Boguszewska [email protected] Tel. 94 347 35 99 Fot. Radek Koleśnik
W ramach ogólnopolskiej akcji "Weź paragon" pracownicy Urzędów sprawdzać będą poprawność ewidencjonowania sprzedaży biletów na kasach fiskalnych.
W ramach ogólnopolskiej akcji "Weź paragon" pracownicy Urzędów sprawdzać będą poprawność ewidencjonowania sprzedaży biletów na kasach fiskalnych.
Od poniedziałku policjanci i pracownicy urzędów skarbowych kontrolować będę busy. Głównie zmierzające w kierunku miejscowości nadmorskich, ale nie tylko.

Od 25 lipca do końca sierpnia pracownicy Pierwszego i Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie przy udziale Policji kontrolować będą przewoźników.

Kontrole prowadzone będą systematycznie, nie tylko w godzinach rannych, ale również wieczornych na wszystkich trasach w kierunku Mielna, Łaz, Sianowa, Darłowa, Darłówka, Sławna, Postomina, Bobolic i Polanowa.  

W ramach ogólnopolskiej akcji "Weź paragon" pracownicy Urzędów sprawdzać będą poprawność ewidencjonowania sprzedaży biletów na kasach fiskalnych. Szczególną uwagę zwracać będą na to, czy kasa pracuje w trybie fiskalnym, czy obsługa busów prawidłowo "nabija" na nią sprzedaże oraz czy wydaje paragony podróżującym.

- Nie zależy nam na karaniu mandatami, a na tym, by przewoźnicy postępowali zgodnie z przepisami. Stąd informacja o naszych zamiarach - mówi Krzysztof Świdroń, naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie.

- Chcemy przypomnieć przewoźnikom o ich obowiązkach, a pasażerów prosić o wyrozumiałość, bo kontrole będę trwać parę minut, a busy do nich będą zatrzymywane także między przystankami.

Jednocześnie prosimy pasażerów, aby zawsze domagali się wydania biletu czy paragonu. Jeśli go otrzymamy, to przewoźnik musi zapłacić należne podatki. To leży też w interesie samych pasażerów.

Bilet czy paragon za usługę jest dowodem korzystania z niej. Może służyć do reklamacji. Ułatwia też bardzo sprawę, jeśli pasażer coś zgubi w busie, zostawi bagaż, wtedy może skontaktować się z przewoźnikiem - ma jego nazwę, wie jaką trasą jechał, o której godzinie. Bez paragonu pasażer czasami nawet nie zna nazwy przewoźnika i nie ma pojęcia do kogo się zwrócić o pomoc.

Akcja urzędu jest typowym działaniem profilaktycznym, przypominającym o obowiązkach prawidłowego rejestrowania zdarzeń gospodarczych z użyciem kasy fiskalnej.

Włączyła się w nią koszalińska policja. Ta, jak twierdzi jej rzecznik prasowy Magdalena Marzec, kontrolować będzie - jak zwykle przy takich okazjach - dokumentację pojazdu, uprawnienia kierowców, ich trzeźwość, ilość przewożonych pasażerów, stan techniczny pojazdów itd.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza