W Lęborku powstała młodzieżówka PO

eda
Fot. Archiwum
W Lęborku odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Młodych Demokratów. Oprócz młodzieży przyszli na nie poseł Witolda Namyślaka i senator Kazimierza Kleina.

- Taka grupa daje młodym ludziom możliwość aktywności publicznej i politycznej na terenie powiatu. Wierzę, ze uczniowie i studenci którzy ja tworzą zainteresują się historią regionu, jego życiem społecznym, a przede wszystkim będą pomagać mieszkańcom powiatu - komentuje Kazimierz Kleina.

Podczas spotkania wybrano władze młodzieżówki. Przewodniczącym został Paweł Szyszka, zastępcą Agnieszka Drywa, a skarbnikiem Adrianna Bugajska.

- Chcemy pokazać wszystkim młodym ludziom, że polityka jest na nich otwarta. Że potrzebuje młodych. Że nie należy jej omijać - mówi Paweł Szyszka. - Pozą polityka chcemy promować kulturę i pozytywne wartości. Chcemy stworzyć grupę, młodych inteligentnych ludzi, która będzie miała wpływ na kształt lokalnej polityki.

Wideo

Komentarze 72

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
Krzysiek Conan

Proponuje PO zaprosić na swoje listy wyborcze PO Kononowicza i on ogłosi miastu ze jak nie wybiora PO to nie bedzie niczego.

G
Gość
W dniu 15.04.2009 o 10:38, Gość napisał:

a kto ich dymał?Może były vice-burmistrz . PONOĆ MIAŁ TAKIE SKŁONNOŚCI ???
G
Gość

a kto ich dymał?

m
młodzi gniewni
W dniu 14.04.2009 o 13:36, Gość napisał:

Jakos mlodziezówka Klaty sie nie odzywa co teraz robi.zostali wydymani. teraz leczą rany.
G
Gość

Jakos mlodziezówka Klaty sie nie odzywa co teraz robi.

G
Gość
W dniu 05.04.2009 o 20:39, Gość napisał:

Pozycję i stanowiska członkowie PO zawdzięczają głównie swojemu wykształceniu , wiedzy, umiejętnościom i pracowitości. Radni PO swoje stanowiska sprawowali w ogromnej większości znacznie wcześniej niż zdobyli mandaty. Wśród radnych PO mamy dwoje lekarzy, troje dyrektorów szkół, trzech przedsiębiorców. To właśnie ich pozycja zawodowa ,praca społeczna i poważanie wśród ludzi pozwoliło im wygrać wybory. Funkcję związaną z wygraniem wyborów sprawuje dwoje członków PO :wiceburmistrz Lęborka i wicestarosta. W obu przypadkach osoby te wcześniej zajmowały ważne pozycje i ich wybór dobrze służy miastu i powiatowi. Krystaliczna i bezinteresowna postawa nie może być podstawowym kryterium awansu zawodowego . To są cechy bardzo potrzebne jednak niewystarczające do tego aby sprawować władzę . Potrzeba jeszcze wiedzy, umiejętności i pracowitości. Lista Chlebowskiego jest pokazaniem kierunku , a nie oskarżeniem. To, że ktoś posiada akcje nie świadczy ,że jest zły, że będzie działał nieuczciwie. Lista ta ma być narzędziem zabezpieczającym przed ewentualną naganną postawą . Przy okazji nie ma ona nic wspólnego z nepotyzmem. Na koniec, to że po wygranych wyborach kształtuje się ekipa pracująca na kluczowych stanowiskach jest sprawą zupełnie naturalną. Jak bowiem realizować swój program , program który poparło społeczeńwo? Ważne aby dobierać kadrę na podstawie kryterium wiedzy i umiejętności? Jeśli PO w Lęborku i powiecie sprzeniewierzyło się tej zasadzie , to proszę o przykłady.Naprawdę znaczące osiągnięcie jak na 40 000 miasto . Tam młodzieżówka bez wsparcia ludzi z gminy Wicko nie miała by szans powstania >
A co do krystalicznych postaw to mam olbrzymie wątpliwości ????
S
Smutny
W dniu 06.04.2009 o 19:25, Gośc napisał:

Jednym z fundamentów i priorytetów PO jest wspieranie rodziny . Niektórzy politycy wzięli sobie to do serca i to dosłownie i oczywiście wspierają rodzinę ale tylko i wyłącznie """swoją !!!!! . Tak trzymać Panie Senatorze -łapiemy wiatr w żagle i żonglujemy czy żeglujemy ????Jestem smutny ? Nie mam w rodzinie Senatora . Ale tez bym tak chciał . Dobra posadę bez kwalifikacji i wykształcenia kierunkowego - może mnie jakiś zaadoptuje ????
Smutna i sierota .
G
Gośc
W dniu 06.04.2009 o 11:28, Gość napisał:

..... Lista Chlebowskiego jest wskazaniem kierunku a nie oskarżeniem . Czy zapomnieliście deklarację WŁASNĄ ( KATECHIZM )). Jest na stronie PO . Amnezja czy cóś !!!!!! ????Jednym z fundamentów i priorytetów PO jest wspieranie rodziny . Niektórzy politycy wzięli sobie to do serca i to dosłownie i oczywiście wspierają rodzinę ale tylko i wyłącznie """swoją !!!!! . Tak trzymać Panie Senatorze -łapiemy wiatr w żagle i żonglujemy czy żeglujemy ????
G
Gość

..... Lista Chlebowskiego jest wskazaniem kierunku a nie oskarżeniem .
Czy zapomnieliście deklarację WŁASNĄ ( KATECHIZM )). Jest na stronie PO . Amnezja czy cóś !!!!!! ????

G
Gość
W dniu 06.04.2009 o 08:25, Gość napisał:

Jeżeli pójść tym rozumowaniem , to oznaczy to - wygrała PO i tylko ona ma rację i monopol na mądrość i władzę . Inni to be. Przypomnę tylko historię - był już takie przypadki ,że uzurpowali sobie monopol na wszystko a skończyło się jak skończyło .Trochę pokory nie zajadłości !!!! . Te funkcje w Lęborku to kompromis zwany inaczej dzieleniem łupów po wyborach .I nic innego .Z jednym się zgadzam ,że takie ugrupowania jak LPR i Samoobrona nigdy nie powinny być przy władzy - to nie oznacza ,że nie mogą być . To jest demokracja . A nie demokracja jaką urządza nam wygrany i dostaje amnezji co deklarował . Misiaków to trochę jest !!!!


Wystarczy spojrzeć jak zaciekle bronią tego złodzieja z Sopotu, podobnie jak u nas tej przewodniczącej. Tacy ludzie po prostu się zdarzają w każdej opcji, dla mnie i tak PSLowcy to największe dranie, tylko biorą, biedny Witos, taki uczciwy a te przekrętasy nim się podpierają. Tacy nie powinni być dopuszczani do władzy i to jest błą Tuska. Oni umoczyli Millera teraz umoczą Tuska, dlaczego nie chcieli iść z Kaczyńskim - proste, nie dał by im kraść!
G
Gość
W dniu 05.04.2009 o 20:39, Gość napisał:

Pozycję i stanowiska członkowie PO zawdzięczają głównie swojemu wykształceniu , wiedzy, umiejętnościom i pracowitości. Radni PO swoje stanowiska sprawowali w ogromnej większości znacznie wcześniej niż zdobyli mandaty. Wśród radnych PO mamy dwoje lekarzy, troje dyrektorów szkół, trzech przedsiębiorców. To właśnie ich pozycja zawodowa ,praca społeczna i poważanie wśród ludzi pozwoliło im wygrać wybory. Funkcję związaną z wygraniem wyborów sprawuje dwoje członków PO :wiceburmistrz Lęborka i wicestarosta. W obu przypadkach osoby te wcześniej zajmowały ważne pozycje i ich wybór dobrze służy miastu i powiatowi. Krystaliczna i bezinteresowna postawa nie może być podstawowym kryterium awansu zawodowego . To są cechy bardzo potrzebne jednak niewystarczające do tego aby sprawować władzę . Potrzeba jeszcze wiedzy, umiejętności i pracowitości. Lista Chlebowskiego jest pokazaniem kierunku , a nie oskarżeniem. To, że ktoś posiada akcje nie świadczy ,że jest zły, że będzie działał nieuczciwie. Lista ta ma być narzędziem zabezpieczającym przed ewentualną naganną postawą . Przy okazji nie ma ona nic wspólnego z nepotyzmem. Na koniec, to że po wygranych wyborach kształtuje się ekipa pracująca na kluczowych stanowiskach jest sprawą zupełnie naturalną. Jak bowiem realizować swój program , program który poparło społeczeńwo? Ważne aby dobierać kadrę na podstawie kryterium wiedzy i umiejętności? Jeśli PO w Lęborku i powiecie sprzeniewierzyło się tej zasadzie , to proszę o przykłady.Jeżeli pójść tym rozumowaniem , to oznaczy to - wygrała PO i tylko ona ma rację i monopol na mądrość i władzę . Inni to be.
Przypomnę tylko historię - był już takie przypadki ,że uzurpowali sobie monopol na wszystko a skończyło się jak skończyło .
Trochę pokory nie zajadłości !!!! . Te funkcje w Lęborku to kompromis zwany inaczej dzieleniem łupów po wyborach .I nic innego .Z jednym się zgadzam ,że takie ugrupowania jak LPR i Samoobrona nigdy nie powinny być przy władzy - to nie oznacza ,że nie mogą być . To jest demokracja . A nie demokracja jaką urządza nam wygrany i dostaje amnezji co deklarował . Misiaków to trochę jest !!!!
G
Gość
W dniu 05.04.2009 o 22:40, czytelnik napisał:

W radzie miasta PO samodzielnie nie ma nic do gadania.Wyniki ostatnich wyborów wg list wyborczych:PO - 5 radnychKWW Ziemia Lęborska - 5 radnychPiS - 4 radnychLewica i Demokraci - 3 radnychKWW Porozumienie Społeczne - 3 radnychKWW Wspólna Sprawa - 1 radny---------------------------------------Razem: 21 radnych


To gdyby PO dogadało się z PISem i Borkowską to już tylko 1 radnego brakuje, żeby nie liczyć się z PSLem Koniecznej i zaciekle broniącą ją ziemią - nawracają innych do wiary niech powiedzą dlaczego jawne kradziejstwo im nie przeszkadza? Wszak Jesus powiedział:"Nie wyjdziesz stamtąd prędzej aż oddaszx ostatni szelążek"! Rozumiem że z Szarą to się nie da współpracować bo ona gra pod wybory burmistrzowskie - tej to się marzy
G
Gość
W dniu 05.04.2009 o 21:39, Gość napisał:

To dlaczego PO głosuje za Konieczną? Popierają kradzież prądu??


Polityka to sztuka kompromisu. Koalicja wymaga często ustępstw.
W tej konkretnej sytuacji do czasu zakończenia pracy przez prokuraturę ruch należał do przewodniczącej. Nerwowe przebieranie nogami przez opozycję nie miało znaczenia i było tylko chęcią ugrania czegoś dla siebie. Przewodnicząca złożyła rezygnację i spokojnie można poczekać tyle czasu ile wymaga prawo. Dla funkcjonowania Rady nie ma to znaczenia. Konieczna przecież , jeśli chodzi o prowadzenie Rady, jest całkiem sprawna, a zadaniem Przewodniczacego Rady jest właśnie sprawne prowadzenie obrad. Jeśli chodzi o dietę przewodniczącej to także nie ma żadnej straty , bowiem po jej ustąpieniu kolejny przewodniczący też będzie taką dietę otrzymywał. Oczywiście problem mają ci którzy czerpią przyjemność z niepowodzeń Koniecznej. Oni by chcieli oglądać ją na dnie. Sprzyjanie jednak ich potrzebom nie jest priorytetem PO.
Oczywiście wszystko to nie znaczy ,że PO toleruje naganne zachowania. Konieczna powiedziała jednak ,że jest niewinna. To weryfikuje prokuratura. Jeśli się okaże ,że Konieczna oszukiwała, to nie będzie litości. Na dzisiaj jednak jest niewinna . Taka jest zasada w cywilizowanym świecie, do czasu skazania przez sąd człowiek jest niewinny.
Dla PO nie są wzorem do naśladowania wątpliwe autorytety czmychające z obrad Rady, bo boją się pytań na temat nagannego zachowania względem pracodawcy.
Ciekawi mnie postawa mediów. Ciekawe dlaczego nie widzą problemu w tym ,że wiceprezydentem Słupska jest osoba z wyroiem za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu? Może dlatego ,że prezydent Słupska przeznacza sporo pieniędzy na rzecz lokalnych mediów?
c
czytelnik
W dniu 05.04.2009 o 21:39, Gość napisał:

To dlaczego PO głosuje za Konieczną? Popierają kradzież prądu??


W radzie miasta PO samodzielnie nie ma nic do gadania.
Wyniki ostatnich wyborów wg list wyborczych:
PO - 5 radnych
KWW Ziemia Lęborska - 5 radnych
PiS - 4 radnych
Lewica i Demokraci - 3 radnych
KWW Porozumienie Społeczne - 3 radnych
KWW Wspólna Sprawa - 1 radny
---------------------------------------
Razem: 21 radnych
G
Gość
W dniu 05.04.2009 o 20:39, Gość napisał:

Pozycję i stanowiska członkowie PO zawdzięczają głównie swojemu wykształceniu , wiedzy, umiejętnościom i pracowitości. Radni PO swoje stanowiska sprawowali w ogromnej większości znacznie wcześniej niż zdobyli mandaty. Wśród radnych PO mamy dwoje lekarzy, troje dyrektorów szkół, trzech przedsiębiorców. To właśnie ich pozycja zawodowa ,praca społeczna i poważanie wśród ludzi pozwoliło im wygrać wybory. Funkcję związaną z wygraniem wyborów sprawuje dwoje członków PO :wiceburmistrz Lęborka i wicestarosta. W obu przypadkach osoby te wcześniej zajmowały ważne pozycje i ich wybór dobrze służy miastu i powiatowi. Krystaliczna i bezinteresowna postawa nie może być podstawowym kryterium awansu zawodowego . To są cechy bardzo potrzebne jednak niewystarczające do tego aby sprawować władzę . Potrzeba jeszcze wiedzy, umiejętności i pracowitości. Lista Chlebowskiego jest pokazaniem kierunku , a nie oskarżeniem. To, że ktoś posiada akcje nie świadczy ,że jest zły, że będzie działał nieuczciwie. Lista ta ma być narzędziem zabezpieczającym przed ewentualną naganną postawą . Przy okazji nie ma ona nic wspólnego z nepotyzmem. Na koniec, to że po wygranych wyborach kształtuje się ekipa pracująca na kluczowych stanowiskach jest sprawą zupełnie naturalną. Jak bowiem realizować swój program , program który poparło społeczeńwo? Ważne aby dobierać kadrę na podstawie kryterium wiedzy i umiejętności? Jeśli PO w Lęborku i powiecie sprzeniewierzyło się tej zasadzie , to proszę o przykłady.


To dlaczego PO głosuje za Konieczną? Popierają kradzież prądu??
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3