W Łodzi udane występy słupskiego Skalara i lęborskiego Soleksu

Olga Plaga ze Słupska to pływaczka, która poprawia swoje rekordy
Drugie zawody Pucharu Polski w Łodzi już za przedstawicielami Skalara Słupsk i Soleksu Lębork. Pozytywnie trzeba ocenić występy naszych pływaków i pływaczek, którzy zajmowali czołowe miejsca, a później stawali na podium.

Na pięknej pływalni Politechniki Łódzkiej rywalizowało 654 zawodników i zawodniczek z osiemdziesięciu dziewięciu klubów naszego kraju. Wrażenie robi na pewno ilość startów wszystkich uczestników w dwudniowych zawodach. Zanotowano ich aż 3030. Jak jesteśmy przy matematyce to daje ponad 4,6 startu na jednego zawodnika. Słupszczanie byli tymi, co te starty zawyżali. Średnio startowali minimum 5 razy, a byli też tacy, co nawet 7 razy stawali na słupkach startowych. Nie przeszkodziło to im w uzyskaniu dobrych wyników. Oto osiągnięcia skalarowców, którzy za swoje rezultaty zajęli miejsca na podium.

Kacper Maksajda (rocznik 2006) - I miejsce na 50 metrów stylem klasycznym (29,43 s), na 100 m st. klas. (1.05.43 min) i na 200 m st. klas. (2.19,60 min); II lokata na 200 m st. motylkowym (2.07,82 min) i na 1500 m st. dowolnym (16.15,84 min).
Dawid Plaga (2005) - I pozycja na 400 m st. zmiennym (4.34,91 min).
Gracjan Krumplewski (2005) - III miejsce na 50 m st. dow. (23,91 s).
Filip Konkel (2006) - II pozycja na 100 m st. grzbietowym (58,73 s).
Olga Plaga (2007) - II miejsce na 400 m st. zmienn. (5.13,44 min).
Wiktoria Palicka (2005) - I pozycja na 200 m st. grzbiet. (2.14,48 min); II lokata na 50 m st. grzbiet. (29,45 s) i na 100 m st. grzbiet. (1.02,96 min).
Adam Olejnik (2003) - II miejsce na 50 m. st. klas. (29,26 s).

W klasyfikacji generalnej K. Maksajda zajął pierwsze miejsce wśród żabkarzy 15-letnich. Brawo! W gronie najlepszych grzbiecistek 16-letnich W. Palicka zajęła drugie miejsce. F. Konkel uplasował się w klasyfikacji generalnej grzbiecistów 15-letnich również na drugim miejscu. D. Plaga stanął na trzecim miejscu wśród zmiennistów 16-letnich.

- Kolejne zawody pucharowe w pływaniu były udane dla słupskich zawodników i zawodniczek. Oczywiście, że jesteśmy w okresie treningowym i nie oczekujemy jeszcze znakomitych wyników. Na te przyjdzie czas podczas zimowych mistrzostw Polski. Uzyskane czasy w Łodzi dają nam pewność, że idziemy w dobrym kierunku - ocenił Dariusz Grondziewski, trener Skalara.

- Gratulacje dla wszystkich naszych pływaków i pływaczek - dodał inny szkoleniowiec słupskiego klubu. - Ja tym razem chciałbym wyróżnić tych, którzy przełamali się i w swoich koronnych konkurencjach poprawili swoje rekordy życiowe. A byli to: Wiktor Syldatk, Marcin Łabik, Natasza Kowalewska i Olga Plaga - tym akcentem zakończył swoją ocenę słupszczanin Maciej Kowalewski.
Także swoje wysokie umiejętności potwierdziły pływaczki z Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Solex Lębork. W kategorii juniorek 15-letnich Hanna Walkusz zajęła drugie miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym z czasem 29,42 s, była trzecia na 100 m st. motylk. - 1.05,42 min oraz wywalczyła czwartą lokatę na 100 m st. zmiennym - 1.07,86 min. Są to nowe rekordy życiowe tej utalentowanej 15-letniej pływaczki z Lęborka. Wśród juniorek 16-letnich Weronika Klejna zajęła drugą lokatę na 200 m st. klasycznym - 2.35,12 min, była trzecia na 100 m st. klas. - 1.14,03 min oraz przypłynęła jako czwarta na 50 m st. klasycznym - 34,03 s.

- Pozytywnie oceniam starty swoich podopiecznych na łódzkiej pływalni. Przed nimi jeszcze sporo pracy na treningach - krótko stwierdził Dariusz Gromulski, doświadczony szkoleniowiec Soleksu Lębork.