W Lublinie rywalizowali w ramach Pucharu Polski. Medale pływaków Skalara

Skalarowiec Dawid Plaga w wodzie czuje się jak ryba. Kariera przed nim
Skalarowiec Dawid Plaga w wodzie czuje się jak ryba. Kariera przed nim Fot. Ze zbioru Skalara Słupsk
Kolejne zawody pływackie Pucharu Polski w Lublinie już za reprezentantami Skalara Słupsk i przedstawicielką Soleksu Lębork. Z naszych zawodników i zawodniczek bardzo pozytywnie należy ocenić występy słupszczanki Wiktorii Palickiej, która w swojej kategorii wiekowej trzy razy stanęła na podium. Gratulujemy!

Na lubelskiej pływalni rywalizowało prawie 950 zawodników i zawodniczek ze stu czterdziestu dwóch polskich klubów. W tej stawce byli przedstawiciele ze słupskiego Skalara oraz reprezentantka lęborskiego Soleksu. To były jedne z najliczniej obsadzonych zawodów pucharowych w Polsce. Znani młodzi słupszczanie potwierdzili bardzo wysokie umiejętności. Oto wyczyny skalarowców w swoich kategoriach wiekowych, którzy zajęli miejsca na podium: Wiktoria Palicka (2005) - I miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym (1.05,72 min) i na 200 m st. grzbiet. (2.19,63 min) oraz II lokata na 50 m st. grzbiet. (30,64 s); Dawid Plaga (2005) - II pozycja na 50 m st. motylkowym (25,46 s). Trenerem W. Palickiej jest Maciej Kowalewski. Szkoleniem D. Plagi zajmuje się Dariusz Grondziewski. Ze słupszczan pływał jeszcze Gracjan Krumplewski, ale temu zawodnikowi nie udało się zająć miejsca na podium.

W Lublinie startowała też 17-letnia pływaczka Weronika Klejna z Soleksu Lębork. Lęborczanka w wyścigu na 200 m stylem klasycznym w kategorii seniorek zajęła dziesiąte miejsce, a to w stawce juniorek 17-18 letnich dało jej czwartą lokatę z czasem 2.41,98 min. Zaś na dystansie 100 m st. klas. W. Klejna została sklasyfikowana na dwudziestej szóstej pozycji z czasem 1.16,29 min. Ten wynik zapewnił jej dziesiąte miejsce w stawce juniorskiej.