MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W maskach i rękawiczkach radni gminy Kobylnica zdecydowali o dofinansowaniu III etapu modernizacji drogi Łosino-Barcino

Zbigniew Marecki
Radni , urzędnicy i wójt z gminy Kobylnica w czwartek obradowali  w szczególnych warunkach.
Radni , urzędnicy i wójt z gminy Kobylnica w czwartek obradowali w szczególnych warunkach. Fot. Karol Kotusiewicz
W czwartek (23 kwietnia), przy zachowaniu zachowaniu szczególnych środków ostrożności, obradowała Rady Gminy Kobylnica. Tym razem w sesja odbyła się w Sali Teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji, a rajcowie zachowywali odstępy pomiędzy poszczególnymi osobami znajdującymi się w pomieszczeniu.

Przed wejściem ustawiono także specjalne stanowisko, na którym dostępne były środki do dezynfekcji, maseczki i rękawiczki ochronne. W czasie trwającej kilkadziesiąt minut sesji radni rozpatrzyli cztery projekty uchwał.

Najważniejszy z nich zakładał udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej Powiatowi Słupskiemu na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1157G relacji Łosino-Barcino-Etap III końcowy". Szczegółowe warunki udzielenia pomocy oraz przeznaczenie i zasady rozliczenia środków określone zostały w stosownej umowie zawartej pomiędzy Powiatem Słupskim a Gminą Kobylnica.

To rezultat przyjętego przez rząd wniosku starostwa słupskiego do do Funduszu Dróg Samorządowych na uzyskanie dofinansowania w celu realizacji w latach 2020-2021 Etapu III zadania obejmującego odcinek od Sierakowa, przez Kuleszewo aż do skrzyżowania z trasą prowadzącą do miejscowości Zagórki.Wartość zadania inwestycyjnego, o którym mowa, wynosi ok. 12,6 mln zł. Na inwestycję z kasy Gminy Kobylnica przeznaczone zostaną środki w wysokości ok. 2,7 mln zł, co stanowić będzie ok. 21 proc. wartości inwestycji. Taki sam wkład stanowić będą środki Powiatu Słupskiego. Pozostała cześć – ok. 7,3 mln zł – pochodzić będzie z Funduszu Dróg Samorządowych. Realizacja zadania będzie obejmowała wykonanie: poszerzenia jezdni, nowych warstw bitumicznych jezdni, odcinków chodników, budowę miejsc postojowych, zjazdów, zatok autobusowych, wysp dzielących pasy ruchu oraz poboczy i rowów.
Według przyjętego harmonogramu podpisanie umowy z wykonawcą ma nastąpić w maju.

Zobacz także: Pożar pałacu w Kończewie.

Pożar pałacu w Kończewie. Trwa akcja gaśnicza [ZDJĘCIA,WIDEO]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza