W meczu na szczycie lepsza była Garbarnia (zdjęcia). Wyniki klasy A i B

W Kępicach Garbarnia wygrała 1:0 z Unisonem
W Kępicach Garbarnia wygrała 1:0 z Unisonem Fot. Justyna Zakrzewska
W Kępicach w meczu słupskiej klasy A (grupa 1) zmierzyły się drużyny miejscowej Garbarni oraz Unisonu Machowino.

Już w 5. minucie po strzale z rzutu wolnego Marcela Stanischewskiego, piłkę przed siebie odbił Bartłomiej Wojtanowski, jednak zdołał naprawić swój błąd.

W 11. minucie najlepszą i jedyną dogodną okazję w meczu stworzyli podopieczni Janusza Rzeszutki. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Krzysztof Kolasiński, a tam dopadł do niej Damian Łepek i trafił w słupek.

W 23. minucie gospodarze domagali się rzutu karnego po starciu Adama Mokwy z Rafałem Domke, jednak czwartoligowy sędzia Mirosław Cyrson nie dopatrzył się przewinienia zawodnika z Machowina. W 33. minucie po strzale głową Kamila Pelowskiego udaną interwencją popisał się golkiper Unisonu. W 37. minucie z piłką w pole karne wbiegł zawodnik gości Krzysztof Kolasiński, jednak jego strzał okazał się za słaby, aby pokonać Marcina Petrusa. W 41. minucie na trybunach zapanowała euforia. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w pole karne prze Michała Giersza, pod bramką gości zakotłowało się, a największym sprytem wykazał się Marcel Stanischewski, który strzałem przewrotką umieścił piłkę w bramce. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i cały czas stroną atakująca byli podopieczni Tomasza Webera. Na bramkę Bartłomieja Wojtanowskiego co chwila sunęły ataki. Swoich sił próbowali kolejno Adam Mokwa (47. minuta), Oskar Stępień (51. minuta), Mateusz Klimek (56. minuta), Karol Kostuch (63. minuta), Piotr Miernik (66. minuta), Adam Hostyński (75. minuta), Marcel Stanischewski (76. minuta) oraz Gracjan Brzeziński (79. minuta).

Ten ostatni zawodnik pojawił się na placu gry w 56. minucie i był jasnym punktem swojej drużyny, wielokrotnie nękając obrońców Unisonu.

Drużyna z Machowina w drugiej połowie oddała tylko jeden celny strzał na bramkę, a uczynił to w 78. minucie Krzysztof Kolasiński, jednak nie sprawił tym strzałem problemów bramkarzowi Garbarni.

Po końcowym gwizdku sędziego na trybunach zapanowała wielka radość, ponieważ drużyna Garbarni została samodzielnym liderem tabeli i jest coraz bliższa awansu do klasy okręgowej.

Garbarnia Kępice - Unison Machowino 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Marcel Stanischewski (41)

Garbarnia: Marcin Petrus - Wołczko (33 Klimek), Pelowski, Stępień, Miernik, Hostyński, Kostuch, Łuczak (79 Dramiński), Giersz, Stanischewski, Mokwa (56 Brzeziński).

Unison: Wojtanowski - Melewski, Bachul, Kułdo, Domke, Tobiasz Kolasiński (70 Piotr Drapała), Pawlik, Krzysztof Kolasiński, Panasiuk, Kowalewski (56 Grzybowski), Łepek.

Inne wyniki: Echo Biesowice - Słupia Kobylnica 5:5, Barton Barcino - Szansa Siemianice 3:0, Polonez Bobrowniki - Sokół Szczypkowice 5:2, KS Damnica - Granit Kończewo 4:0, Stal Jezierzyce - Diament Trzebielino 3:2.

W tabeli prowadzi Garbarnia - 42, drugi jest Unison - 39, a trzeci Polonez - 38.

Klasa A - Grupa II

Chrobry Charbrowo - Orkan Gostkowo 1:8, LKS Łebunia - Błękitni Motarzyno 2:3, Pomorze Potęgowo - Lider Rychnowy 5:1, Magic Niezabyszewo - Urania Udorpie 0:5, Zenit Redkowice - Grom Nakla 1:3, Leśnik Cewice - Victoria Dąbrówka 5:0.

W tabeli prowadzi Grom - 34. Trzy kolejne zespoły mają po 32 punkty, a są to: Orkan Gostkowo, Urania Udorpie i Pomorze Potęgowo.

Klasa B

Baza Siemirowice - KS Zaleskie 1:3, Sokół Kuleszewo - Lew Lębork 1:2, WKS Nożyno - Dąb Kusowo 2:0, Kaszubia II Studzienice - Start Łebień 4:3, GKS Kołczygłowy - Victoria Słupsk 3:1, Granit Koczała - Rowokół Smołdzino 4:1.