W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku odbyło się...

  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku odbyło się spotkanie z Agnieszką Moniką Polak (zdjęcia)

  Anna Czerny-Marecka

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku odbyło się spotkanie z Agnieszką Moniką Polak (zdjęcia)
  1/14
  przejdź do galerii

  ©Fot. Łukasz Capar

  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku odbyło się spotkanie z Agnieszką Moniką Polak, poświęcone jej debiutanckiemu tomikowi wierszy "Porcelanowy świat ciszy". Powieściopisarka i poetka mieszka w Lublinie, jednak do Słupska, gdzie spędziła dzieciństwo i wczesne lata młodości, wraca - jak sama mówi - w snach, ale nie tylko - także w swojej twórczości i na promocje kolejnych książek.
  Wieczór poprowadziła dyrektor MBP Danuta Sroka, a wśród publiczności nie zabrakło przyjaciół autorki, w tym Teresy Ławeckiej (słupska poetka, mentorka i bohaterka powieści Agnieszki Polak i jednego z wierszy pt. "Biała Dama") i Ewy Bogdanowicz (nauczycielka języka polskiego, która uczyła lubliniankę, gdy mieszkała ona w Słupsku). Rozmowa przeplatana była muzyką wykonywaną przez bohaterkę spotkania, która uczyła się gry na skrzypcach w słupskiej szkole muzycznej.

  ZOBACZ TAKŻE: Anki Czytanki. Gość specjalny Agnieszka Polak  Słupszczanie mieli wcześniej okazję poznać trzy powieści Agnieszki Polak: "Mimo wszystko" (dramatyczna historia oparta na życiu pewnej niepełnosprawnej mieszkanki Słupska) oraz tak zwane bliźniaki: "Ślad przeznaczenia" i "Dalekie podróże z Bliską". Są w nich historie prawdziwe, z życia wzięte, wysłuchane przez autorkę, a także przez nią samą przeżyte. Jej wiersze, zarówno te utrzymane w tonie poważnym, ale i inne, pełne poczucia humoru, także są bliskie życia i codziennym sprawom. Nie brak w nich jednak refleksji filozoficznej i metafizyki, podobnie jak w powieściach. Pisarka, jak sama powiedziała, stara się iść twórczą drogą wytyczoną przez Orhana Pamuka, który "z pełną świadomością opisuje świat, w którym żyje".


  Więcej o spotkaniu w piątkowym "Głosie Słupska".  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone