MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W pociągach SKM zamykają toalety, bo... za bardzo śmierdzi

Zbigniew Marecki [email protected]
Skład SKM
Skład SKM Archiwum
Tadeusz Dyjeciński ze Słupska przekonał się, że w czasie jazdy pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej jest kłopot ze skorzystaniem z toalety. Problem w tym, że za bardzo śmierdzą i przez część drogi pozostają zamknięte.

15 sierpnia pan Tadeusz wybrał się pociągiem na Jarmark Dominikański w Gdańsku. Do domu wracał także pociągiem - składem SKM, który wyruszył z Gdańska o godz. 19.

- Gdy wsiadłem do pociągu, chciałem pilnie skorzystać z toalety. Wtedy okazało się, że nie da się tego zrobić, bo wszystkie cztery toalety, które znajdowały się w składzie, były zamknięte - opowiada pan Tadeusz.

Zaczął więc szukać kierownika pociągu. Od niego dowiedział się, że toalety są zamykane z powodu smrodu, który się z nich wydostaje, takie postępowanie nakazał sanepid.

- Dopiero w Wejherowie toalety zostały otwarte. Gdy skorzystałem z jednej z nich, nie poczułem żadnego smrodu - mówi pan Tadeusz. Na dodatek od kolejarzy nasz czytelnik dowiedział się, że tego rodzaju problemy z toaletami trwają od pięciu lat.

- Rzeczywiście jest pewien problem, bo dostaliśmy zalecenie od sanepidu, aby na terenie Trójmiasta nie otwierać toalet, bo to obszar bardzo gęsto zamieszkały, więc lepiej tam na tory nie wypuszczać nieczystości - tłumaczy Marcin Głuszek, rzecznik prasowy PKP SKM w Gdyni. Według niego jednak za Chylonią toalety powinny być już otwarte.

Na pocieszenie rzecznik Głuszek dodaje, że w maju przyszłego roku jego firma wprowadzi do ruchu kolejowego 21 nowych pociągów z toaletami hermetycznymi. Wtedy tylko połowa składów SKM będzie jeździła z zamkniętymi toaletami.

- Wówczas będziemy się starali na dłuższe trasy, w tym do Słupska, puszczać nowe pociągi - mówi Głuszek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza