MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Potęgowie samorządowcy rozmawiali o samowystarczalności energetycznej

oprac. Wojciech Frelichowski
Jedynym z punktów spotkania była wizytacja biogazowni w Potęgowie.
Jedynym z punktów spotkania była wizytacja biogazowni w Potęgowie. UG Potęgowo
W Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie odbyły się warsztaty poświęcone budowie lokalnej odporności energetycznej oraz lokalnych ekosystemów energetycznych. Uczestniczyło w nich kilkudziesięciu samorządowców z całej Polski.

Jak informuje Gmina Potęgowo, warsztaty miały na celu przybliżenie uczestnikom tematyki związanej z budową lokalnych ekosystemów energetycznych zapewniających tanią dostawę ciepła, ciepłej wody oraz energii elektrycznej, a także wprowadzenie do gospodarki wodorowej. Była to też okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat budowy takich ekosystemów.

W trakcie spotkania wójt Gminy Potęgowo, Dawid Litwin, zaprezentował w jaki sposób dokonała się ekoenergetyczna rewolucja w gminie Potęgowo. Podkreślił, jak ważne jest dążenie do ekologicznych rozwiązań i jak lokalne inicjatywy mogą przyczynić się do zwiększenia niezależności energetycznej gminy.

Głos zabrał również poseł Stanisław Lamczyk, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji ds. Infrastruktury, który w swoim wystąpieniu skupił się na roli, jaką pełnią samorządy w transformacji energetycznej kraju. Poseł zaznaczył, że rozwój lokalnych ekosystemów energetycznych jest nie tylko szansą na obniżenie kosztów energii, ale także sposobem na aktywizację lokalnych społeczności i tworzenie nowych miejsc pracy.

Omawiano również projekt budowy lokalnych ekosystemów oraz proponowanych działań z wykorzystaniem środków z funduszy polskich oraz Unii Europejskiej. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z różnymi strategiami finansowania i wsparcia dla projektów energetycznych.

Odbyły się także prezentacje zaproszonych firm i ekspertów, którzy przedstawili innowacyjne rozwiązania i technologie wspierające transformację energetyczną.

Jedynym z punktów spotkania była wizytacja lokalnej biogazowni. Podczas wizyty przedstawiono procesy technologiczne związane z produkcją biogazu oraz korzyści płynące z jego wykorzystania w lokalnej gospodarce energetycznej gminy Potęgowo. Była to okazja do zobaczenia, jak w praktyce działają rozwiązania ekologiczne i jak mogą one wspierać lokalne społeczności w dążeniu do samowystarczalności energetycznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polska walczy z powodzią. Premier zapowiada pomoc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza