W Radomiu słupszczanie mają szanse na medale

Rafał Szymański [email protected]
Dawid Deik (z lewej) może przywieźć z Radomia medal.
Dawid Deik (z lewej) może przywieźć z Radomia medal. Łukasz Capar
Dawid Deik, pięściarz Czarnych Słupsk, jest jednym z faworytów wagi do 91 kg w Radomiu, gdzie rozpoczęły się wczoraj XX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

Wczoraj ekipa pięściarzy Czarnych Słupsk dotarła do Radomia, gdzie rozpoczęły się XX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski "O Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego". Zakończą się one w sobotę, 6 października. - Jesteśmy po długiej podróży pociągiem. Mimo kuszetek trochę się zmęczyliśmy, bo pociąg kluczył objazdami - relacjonuje Józef Mazur, szkoleniowiec Czarnych.

Na radomskich ringach wystąpią Sebastian Bartnik w wadze do 52 kg oraz Krzysztof Staszewski i Dawid Deik w wadze do 91 kg. Jednym z faworytów swojej wagi jest Dawid Deik. On ma już na koncie brązowy medal mistrzostw Polski seniorów. Broni także złota wywalczonego w młodzieżowych mistrzostwach Polski przed rokiem. Dwa lata temu wywalczył srebro.

- Wiele zależeć będzie od losowania. Dawid jest w gronie dwóch-trzech zawodników, którzy mogą namieszać w tej wadze - komentuje Mazur. Dzięki ubiegłorocznym sukcesom jest sklasyfikowany na trzecim w wadze do 91 kg w miarodajnym rankingu polskich pięściarzy za 2011 rok, przygotowanym przez portal pięściarski www.bokser.org. Drugi reprezentant Czarnych w wadze do 91 kg, Krzysztof Staszewski, pojechał do Radomia przede wszystkim po to, by zbierać cenne doświadczenie.
- W jego wypadku każda zwycięska walka będzie już sukcesem - dodaje Mazur.

Wiele można się także spodziewać po najlżejszym Sebastianie Bartniku. On rywalizować będzie w wadze do 52 kg.

- Jeżeli w trakcie losowania od razu nie trafi na faworytów wagi, może okazać się czarnym koniem zmagań - dodaje Mazur.

Słupscy zawodnicy bardzo solidnie przygotowywali się do starcia w Radomiu. Mieli dużo treningów, na których wykazywali się formą i zaangażowaniem. To ma procentować.

Wczoraj pięściarze mieli wagę i losowanie, dzisiaj rozpoczną się walki. Do udziału w zawodach dopuszczeni zostali zawodnicy z roczników 1989-1993, którzy uczestniczyli w eliminacjach do młodzieżowych mistrzostw Polski, turniejach Grand Prix PZB i zdobyli odpowiednią liczbę punktów.Zawodnicy walczyć będą 3x3 minuty.

Inne starty
W dniach 19-22 września odbyły się w Gliwicach VII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet. W finałach Karolina Ruszczyńska (46 kg) i Kamila Zawół (51 kg), pięściarki Czarnych, przegrały finałach.

Kamila Zawół wystąpiła w meczu kobiet Polska - Ukraina i wygrała swoją walkę. W wadze do 51 kg pokonała Marinę Bogutską 3:0. Polska wygrała 19:3.

W Wismarze w międzynarodowym turnieju w finałach swoje walki przegrali Natan Konszewicz (46 kg) i Jakub Walczuk (48 kg).