Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Redzikowie będzie żłobek. Gmina zdobyła milion złotych

WF
Fot. Łukasz Capar
Gmina Słupsk zdobyła dofinansowanie w kwocie 1 mln zł, które przeznaczy na remont i adaptację żłobka w Redzikowie.

Żłobek powstanie na dawnym osiedlu wojskowym w Redzikowie. Na ten cel zostanie zaadaptowany budynek po dawnym przedszkolu, w którym przez ostatnie kilka lata działał żłobek prywatny.

- Nowa placówka będzie żłobkiem publicznym. Uchwała w sprawie organizacji nowego żłobka w Redzikowie podjęta została na sesji rady gminy - informuje Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk.

Koszt remontu i adaptacji placówki ma wynieść około 1,5 mln zł. Z gminnego budżetu wyasygnowano na ten cel 400 tys. zł. Problem był w zdobyciu pozostałej kwoty.

- Dlatego wystąpiliśmy z wnioskiem o dofinansowanie z programu Maluch Plus. I udało się, otrzymaliśmy promesę na środki w wysokości miliona złotych - cieszy się Barbara Dykier.

Program "Maluch+" funkcjonuje w oparciu o Ustawę o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 z 2011 roku. Jest prowadzony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem programu "Maluch+" jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki, właśnie takich jak żłobki.

Według planów samorządu, prace adaptacyjne żłobka w Redzikowie powinny się zakończyć do końca tego roku, tak, aby na początku 2021 r. rozpocząć rekrutację dzieci do nowej placówki.

Żłobek w Redzikowie będzie drugą, po żłobku w Siemianicach, taką placówką opiekuńczą w gminie Słupsk.

- Lokalizacja naszych żłobków nie jest przypadkowa, bo działają one w miejscowościach o największej liczbie mieszkańców w naszej gminie - dodaje wójt Barbara Dykier.

Lodowisko w Redzikowie. To pierwsze lodowisko pod dachem w regionie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza