MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W słupskim ratuszu kolejki nie do obsłużenia

Grzegorz Hilarecki
W oficjalnym komunikacie słupski urząd miejski informuje: "w chwili obecnej nie ma możliwości obsłużenia wszystkich wnioskodawców i spraw w godzinach pracy Referatu Rejestracji Pojazdów".

System kolejkowy w tym referacie zapycha się już rano. Nie ma szans, by słupszczanin, który chce załatwić sprawę przerejestrowania samochodu i trafi do urzędu po godzinie 10 został obsłużony.

- Przepraszamy, ale to nie nasza wina,usłyszałem w ratuszu od urzędniczek. A czyja moja - denerwuje się słupszczanin, dla którego zabrakło numerka na dany dzień.

"Wyjaśniamy, iż automat wydający kolejno numerowane bilety do czynności związanych z rejestracją pojazdów blokowany jest aktualnie we wczesnych godzinach porannych, po przekroczeniu założonej ilości osób, których sprawy są możliwe do obsłużenia w danym dniu roboczym" - informuje ratusz w specjalnym komunikacie.

Skąd te nagłe kolejki? Otóż od 1 stycznia zmienia się w Polsce prawo. Przepisy znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (…), nakładają na właścicieli pojazdów kary pieniężne za nieprzerejestrowanie pojazdu lub niezgłoszenie jego zbycia w terminie 30 dni od dnia nabycia/sprowadzenia pojazdu.Choć to prawo będzie obowiązywać od 1 stycznia, to ci, którzy teraz nie przerejestrowali pojazdów, boją się, że zostaną ukarani. Stąd kolejki we wszystkich wydziałach komunikacji w kraju. Tak jak w ratuszu jest też, jak sprawdziliśmy w wydziale komunikacji w słupskim starostwie.

W tym roku urzędnicy słupskiego ratusza otrzymali 86 nagród. Najwyższą, prawie 32 tys. zł, otrzymała Krystyna Danilecka-Wojewódzka.Urząd Miejski w Słupsku oficjalnie odpowiedział na pytania w ramach Dostępu do Informacji Publicznej, o przyznane w tym roku urzędnikom nagrody.W sumie nagród było 86 (296 urzędników nie otrzymało dodatkowej gratyfikacji). Największą kwotę otrzymała prezydent miasta, której w tym roku wypadła nagroda jubileuszowa. Dokładnie 31.800 zł.W sumie jubileuszówek było 28. Na łączną kwotę: 239.504,14 zł.Taka nagroda zależy od pensji i przepracowanych lat. Poza panią prezydent była jubileuszówka wynosząca ponad 18 tys. zł (kierownik referatu budżetowego), i na ponad 15 tys. zł (dyrektor wydziału polityki przestrzennej) i dwie ponad 13 tys. dla inspektorów od pozwoleń na budowę. Najniższa jubileuszówka to 2811,38 zł (inspektor z wydziału obsługi kierownictwa).Zwykłe nagrody za ponadstandardowe rzeczy w pracy były oczywiście niższe. Większość nagrodzonych otrzymała je za udział w przygotowaniu do wyborów do europarlamentu. Za to zostali nagrodzeni miejscy strażnicy. Komendant straży otrzymał 900 zł, a  zwykli strażnicy od 250 do 100 zł.Dyrektor wydziału obsługi mieszkańców dostał 1600 zł za pracę przy wyborach. Jeden z podległych mu pracowników aż 2.100 zł. A najwyższą dostał dyrektor wydziału zarządzania kadrami  organizacji urzędu - 3.124 zł, a jeden z podległych mu inspektorów skasował 3.000 zł,a inny 2.600 zł. A najmniejsze nagrody wysokości 100 zł dostali zwykli inspektorzy.SPRAWDŹ NAGRODY DLA URZĘDNIKÓW W KOLEJNYCH SLAJDACH

Nagrody pieniężne dla pracowników słupskiego ratusza (fotostory)

Urzędnicy uspokajają i tłumaczą, że nowe przepisy będą obowiązywać od nowego roku. Kary będą dotyczyły tych, którzy po 1 stycznia nie dochowają obowiązków, a nie wstecz.

"W związku z powyższym informujemy, że wszelkie umowy kupna/sprzedaży, zawarte do końca bieżącego roku nie będą podlegały weryfikacji w kontekście ww. przepisów, co oznacza, że właściciele takich pojazdów nie będą karani za przekroczenie ustawowego terminu 30 dni. Dopiero pojazdy zakupione z dniem wejścia w życie ww. ustawy tj. od 1 stycznia 2020 roku będą podlegały jej rygorom.

Zwracamy się zatem do naszych mieszkańców z gorącą prośbą, aby w przypadku gdy sprawy związane z rejestracją pojazdów nie były pilne, rozważyli możliwość przyjścia do urzędu po Nowym Roku" - piszą słupscy urzędnicy.

ZOBACZ TAKŻE: Czekaj w kolejce do miejskiego urzędu, to tylko test systemu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza