Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Słupsku giną brązowe kontenery bio [ZDJĘCIA]

MAZ
Kierownictwo Spółdzielni Mieszkaniowej "Dom nad Słupią" w Słupsku alarmuje, że w ciągu dwóch dni  zniknęły ze stacji gromadzących  odpady dwa brązowe kontenery bio.
Kierownictwo Spółdzielni Mieszkaniowej "Dom nad Słupią" w Słupsku alarmuje, że w ciągu dwóch dni zniknęły ze stacji gromadzących odpady dwa brązowe kontenery bio. MW
Kierownictwo Spółdzielni Mieszkaniowej "Dom nad Słupią" w Słupsku alarmuje, że w ciągu dwóch dni zniknęły ze stacji gromadzących odpady dwa brązowe kontenery bio.

- To nowe zjawisko. Jesteśmy tym zaniepokojeni. Dlatego chcielibyśmy wiedzieć, czy te kontenery, które rozstawia Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, są oznakowane? A jeśli nie, czy my możemy je oznakować na własną rękę? Czy musi kupić nowe na własną rękę - pyta Kazimierz Klawikowski z SM "Dom nad Słupią".

- Zgodnie z umową z miastem w miejscach, gdzie skradziono kontener, musimy postawić nowy, aby był zapewniony ciąg zbierania odpadów. Już dwa takie kontenery ustawiliśmy w zasobach PGM, gdzie też skradziono dwa kontenery. Jeśli otrzymamy informację od spółdzielni, tam także uzupełnimy braki - deklaruje Katarzyna Koper z Zakładu Utrzymania Czystości w PGK.

Jak się dowiedzieliśmy, PGK rozstawiło na terenie Słupska ok. 700 kontenerów bio o zawartości ok. 360 litrów. Teraz trwa rozstawienie wśród właścicieli domków jednorodzinnych ok. 4300 mniejszych kontenerów bio. Nie pojawią się one tylko na tych nieruchomościach jednorodzinnych, których właściciele zadeklarują, że odpady bio będą umieszczać we własnych kompostownikach.

Co wrzucać do brązowego pojemnika (BIO)?
Przypomnijmy: do brązowego pojemnika wkładamy odpady ulegające biodegradacji (tzw. „BIO”). Oznacza to, że do tego kontenera mogą trafić: odpadki warzywne i owocowe (w tym obierki),gałęzie drzew i krzewów,skoszona trawa, liście, kwiaty, trociny i kora drzew, resztki jedzenia. Ale nie należy tam wrzucać chociażby kości zwierząt, odchodów zwierząt, popiołu z węgla kamiennego,
leków, drewna impregnowanego, płyt wiórowych i MDF, ziemi i kamieni, innych odpadów komunalnych (w tym niebezpiecznych).
Zobacz też: Regipsy, płytki i cement. Ktoś wyrzucił śmieci do lasu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na slupsk.naszemiasto.pl Nasze Miasto