Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Słupsku odsłonięto kolejny mural

red
„Śladami pamięci” to projekt, w tworzenie którego zaangażowali się artyści z Polski, Niemiec i Izraela. - Celem przedsięwzięcia jest nawiązanie do wielokulturowej historii Słupska, w której przedstawiciele trzech nacji zapisali wiele zarówno dobrych, jak i bolesnych kart. Wspólnym artystycznym wysiłkiem pragniemy celebrować przyjaźń pomiędzy Polakami, Żydami i Niemcami i budować pomost ponad podziałami politycznymi i kulturalnymi - mówi Aleksandra Ciecholewska ze Słupskiego Ośrodka Kultury, koordynatorka akcji. - W czasie kolejnych faz projektu uhonorujemy również słupskich Żydów, którzy w roku 1942 zostali deportowani do obozu w Auschwitz.Na początek powstały dwa murale na bocznej ścianie budynku przy ul. Niedziałkowskiego 5 oraz na tylnej ścianie kamienicy przy alei Wojska Polskiego 5.
„Śladami pamięci” to projekt, w tworzenie którego zaangażowali się artyści z Polski, Niemiec i Izraela. - Celem przedsięwzięcia jest nawiązanie do wielokulturowej historii Słupska, w której przedstawiciele trzech nacji zapisali wiele zarówno dobrych, jak i bolesnych kart. Wspólnym artystycznym wysiłkiem pragniemy celebrować przyjaźń pomiędzy Polakami, Żydami i Niemcami i budować pomost ponad podziałami politycznymi i kulturalnymi - mówi Aleksandra Ciecholewska ze Słupskiego Ośrodka Kultury, koordynatorka akcji. - W czasie kolejnych faz projektu uhonorujemy również słupskich Żydów, którzy w roku 1942 zostali deportowani do obozu w Auschwitz.Na początek powstały dwa murale na bocznej ścianie budynku przy ul. Niedziałkowskiego 5 oraz na tylnej ścianie kamienicy przy alei Wojska Polskiego 5. Łukasz Capar
„Śladami pamięci” to projekt, w tworzenie którego zaangażowali się artyści z Polski, Niemiec i Izraela. - Celem przedsięwzięcia jest nawiązanie do wielokulturowej historii Słupska, w której przedstawiciele trzech nacji zapisali wiele zarówno dobrych, jak i bolesnych kart. Wspólnym artystycznym wysiłkiem pragniemy celebrować przyjaźń pomiędzy Polakami, Żydami i Niemcami i budować pomost ponad podziałami politycznymi i kulturalnymi - mówi Aleksandra Ciecholewska ze Słupskiego Ośrodka Kultury, koordynatorka akcji. - W czasie kolejnych faz projektu uhonorujemy również słupskich Żydów, którzy w roku 1942 zostali deportowani do obozu w Auschwitz. Na początek powstały dwa murale na bocznej ścianie budynku przy ul. Niedziałkowskiego 5 oraz na tylnej ścianie kamienicy przy alei Wojska Polskiego 5.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza