Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Słupsku powstaje Centrum Kwarantanny Zbiorowej. Ma być gotowe 30 marca

Zbigniew Marecki
W Słupsku powstaje Centrum Kwarantanny Zbiorowej.
W Słupsku powstaje Centrum Kwarantanny Zbiorowej. Łukasz Capar
Jak twierdzi Jerzy Janiak, szef Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku, Centrum Kwarantanny Zbiorowej w Słupsku będzie wykorzystywane dopiero wtedy, gdy zabraknie miejsc w kilku podobnych miejscach, które na terenie województwa pomorskiego stworzył wojewoda. Na razie żadne z nich nie działa w rejonie Słupska.

Funkcję Centrum Kwarantanny Zbiorowej w Słupsku ma pełnić internat sportowy przy ulicy Madalińskiego, który mieści się w głównym budynku z halą i pokojami internatowymi na Stadionie 650-lecia. Wybrano go, bo jest ogrodzony, odizolowany od dostępu z zewnątrz i znajduje się w bezpiecznej odległości od centrum miasta i ludzi.

W internacie funkcjonują pokoje dwuosobowe, ale w przypadku kwarantanny przebywać w nich może tylko jedna osoba. Pokoje są wyposażone w łazienką, telewizor i lodówką. Osoby, które ewentualnie przebywać tam będą na kwarantannie, nie będą mogły opuszczać pokoi. Żywność i środki czystości będą im podawane z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa.

Czy słupszczanie zostali w domu i podporządkowali się zaleceniom rządu? Zobaczcie jak wyglądają ulice Słupska na zdjęciach naszego fotoreportera.Zobacz także inne zdjęcia Słupska podczas epidemii: KLIKNIJ W LINKOpustoszały Park Kultury i wypoczynku w Słupsku<script async defer class="XlinkEmbedScript"  data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/71987c00-64e1-c645-60b8-f91720e2a913,568a136f-0dd9-b34f-7fc2-6fa647887a50,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1" ></script>

Słupsk w czasie epidemii koronawirusa. Zobacz jak wygląda mi...

Według biura prasowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, miejsca do kwarantanny zbiorowej przeznaczone są dla osób, powracających z zagranicy, które z różnych przyczyn nie mają możliwości odbywania kwarantanny we własnym domu. Miejsca te będą wykorzystywane także w sytuacjach, gdy konieczna będzie izolacja większej grupy osób.

Jak wyjaśnia Włodzimierz Sławny, szef słupskiego sanepidu, na kwarantannę zbiorową możemy trafić wówczas, gdy rodzina dysponuje zbyt małym mieszkaniem, aby zapewnić osobie objętej kwarantanną osobne pomieszczenie oraz to, że pozostali członkowie nie będą się z nią stykali, gdy będzie wychodziła do łazienki. Kwarantanna domowa musi także gwarantować to, że osoba objęta kwarantanną będzie otrzymywała pożywienie bez kontaktu z pozostałymi członkami rodziny. Niekiedy wskazaniem do przeniesienia na kwarantann zbiorową może być także konflikt rodzinny, który powoduje, że w mieszkaniu lub domu nie ma gwarancji, że będzie tam przestrzegany reżim epidemiczny.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza