O przyjęciu dziecka do przedszkola decyduje liczba punktów uzyskana na podstawie spełnianych kryteriów naboru. Kryteria rekrutacyjne są wyszczególnione w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe:
- wielodzietność rodziny kandydata;
- niepełnosprawność kandydata;
- niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
- niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
- niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
- samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
- objęcie kandydata pieczą zastępczą.
Dodatkowo obowiązują kryteria określone przez organ prowadzący, podjęte Uchwałą Nr XVI/289/20 Rady Miejskiej w Słupsku dnia 26. lutego 2020 r.:
- kandydat, który posiada rodzeństwo w przedszkolu lub szkole podstawowej, do której składany jest wniosek;
- kandydat, którego rodzice lub prawni opiekunowie rozliczają się z podatku dochodowego na rzecz miasta Słupska;
- kandydat, którego rodzice lub prawni opiekunowie są zatrudnieni lub pobierają naukę w systemie dziennym, co najmniej 8 godzin dziennie;
- kandydat, który jest wychowywany w rodzinie o wyjątkowo trudnej sytuacji rodzinnej objętej pomocą socjalną.
W celu potwierdzenia spełnienia kryteriów, razem z wygenerowanym w systemie NABO wnioskiem, należy dostarczyć skany wymaganych dokumentów. Powyższe dokumenty składane są wyłącznie elektronicznie na adres mailowy wybranego przedszkola (Link do logowania: https://przedszkola-slupsk.nabory.pl).
W trakcie wypełniania wniosku rodzice są proszeni o wybranie 3. placówek. Wniosek oraz skany dokumentów należy dostarczyć tylko do placówki pierwszego wyboru. Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia.
Dla dzieci, które z różnych przyczyn nie zostaną przyjęte do przedszkola w trakcie rekrutacji zasadniczej, prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca.
Zobacz także: Przedszkola i żłobki nie będą otwarte. Walkower słupskich władz.