Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W sobotę w "Głosie": Migrena, rwa kulszowa i żółw

mara
Przypominamy także, że 23 maja obchodzimy Światowy Dzień Żółwia.
Przypominamy także, że 23 maja obchodzimy Światowy Dzień Żółwia. archiwum
W sobotę, z "Weekendu z rodziną" dowiesz się, czy twoje bóle głowy to migrena, jak uniknąć dolegliwej rwy kulszowej, na czym polega krioterapia i czy warto hodować żółwia. Jest też wiele innych ciekawych informacji i porad.

To nie jest, jak się czasem uważa, dolegliwość księżniczek i starych panien. Kto nigdy nie cierpiał na migrenę, nie wie, jak potrafi boleć głowa. A do tego mogą dojść nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, dźwięk i zapachy oraz tak zwana aura, czyli na przykład mroczki przed oczami. Z migreną ciężko normalnie funkcjonować.

Dużo na ten temat znajdziecie w sobotę, 19 maja, w papierowym wydaniu "Głosu".

Piszemy także o rwie kulszowej. Pierwszym jej objawem jest przeszywający ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Pojawia się zwykle wtedy, kiedy dźwigamy coś ciężkiego. To znak, że wysunięty dysk uciska nerw kulszowy. Boleć może nas nawet przez tydzień albo i dwa. Poza tym nasza sprawność zostaje mocno ograniczona.

Rwa kulszowa jest tematem dnia w "Weekendzie z rodziną", w papierowym wydaniu "Głosu" w sobotę, 19 maja.

Jedną z metod leczenia rwy jest krioterapia. Z komory krioterapii ciekły azot bucha lodowatą chmurą, jednak ustawiają się do niej kolejki chętnych, by w czapkach i skarpetkach podreptać przez trzy minuty w temperaturze minus 120 stopni Celsjusza.

Kto może skorzystać z zabiegów krioterapii i jak one wyglądają, piszemy w sobotę, 19 maja, w papierowym wydaniu "Głosu".

Przypominamy także, że 23 maja obchodzimy Światowy dzień Żółwia. Może się wydawać, że jest nudny. Nie merda ogonem, nie nastawia się do głaskania, nie miauczy i nie bawi się z właścicielem piłką. Jest jednak idealnym stworzeniem dla tych, którzy nie lubią samotności, a przy tym nie mają zbyt wiele czasu, żeby poświęcić go psu czy kotu. Żółw może żyć nawet 100 lat, będzie nam więc towarzyszył przez całe życie.

O hodowaniu żółwia i opiece weterynaryjnej przeczytasz w sobotę, 19 maja, w "Weekendzie z rodziną", dodatku do papierowego wydania "Głosu".

Uwaga! Jeśli chcesz się pochwalić swoim żółwiem, napisać o jego charakterze, opisać jego przygody i udzielić praktycznych porad dotyczących opieki nad nim, wyślij zdjęcia i tekst (a także swoje dane i miejscowość) na adres e-mailowy: [email protected]

Twój żółw trafi na łamy "Weekendu z rodziną", sobotniego dodatku "Głosu".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza