Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W szkołach średnich w Lęborku kończą rekrutację

(greg)
Gimnazjaliści sprawdzają listy przyjętych do liceum.
Gimnazjaliści sprawdzają listy przyjętych do liceum. fot. Kamil Nagórek
Są jeszcze wolne miejsca dla gimnazjalistów w wybranych szkołach średnich w powiecie lęborskim.

Na uczniów czeka łącznie 26 miejsc w trzech publicznych zespołach szkół ponagimnazjalnych. Chociaż ze wszystkich wolnych miejsc można by stworzyć jedną klasę, to są one porozrzucane po różnych placówkach.

Sześć wolnych miejsc można znaleźć w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych. Tam gimnazjaliści mogą się zapisać na kierunek technik informatyk (jedno miejsce), technik mechanik (dwa miejsca) i technik technologii odzieży (jedno miejsce). Jedno wolne miejsce jest też na profilu wielozawodowym w ZSZ działającym w tej placówce.

Wolne miejsce czeka na kierunku technik hotelarstwa w Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku.

Natomiast aż 19 miejsc dla gimnazjalistów jest w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Lęborku. Trzy osoby mogą rozpocząć tam naukę na kierunku technik budownictwa, jedna osoba może się tam uczyć na kierunku technik organizacji usług gastronomicznych.

Kilkanaście miejsc czeka na uczniów na kierunkach zawodowych: stolarz (dwa wolne miejsca), posadzkarz (jedno), kucharz małej gastronomii (jedno) i technolog robót wykończeniowych w budownictwie (pięć miejsc).

W trakcie rekrutacji do powiatowych szkół ponadgimnazjalnych pojawiały się też zmiany. Małe zainteresowanie technikiem ochrony środowiska (jeden oddział) oraz operatorem obrabiarek skrawających (pół oddziału w zasadnicznej szkole zawodowej) sprawiło, że starostwo postanowiło nie dokonywać naboru do tych klas. Jednocześnie rozszerzono z połowy do pełnego oddziału klasę fryzjerów, która cieszyła się sporym wzięciem wśród uczniów.

W tym roku prowadzono nabór łącznie do 34 oddziałów dla 1056 uczniów. Ogółem w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych przyjęto 1000 uczniów do 33 oddziałów (to mniej o jedną osobę niż w ubiegłym roku w tym samym czasie), z czego 220 uczniów pochodzi spoza powiatu (w tym przypadku jest to mniej o 38 uczniów niż w roku poprzednim).

- Dla tych, którzy posiadają orzeczenia o konieczności kształcenia specjalnego mamy jeszcze wolne miejsca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowaczym w Lęborku. Tam na uczniów czekają cztery miejsca - informuje Elżbieta Rabenda, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Lęborku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza