reklama

W Ustce kłótnie na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Zaktualizowano 
Otwarcie Targu Rybnego podczas Dni Morza w Ustce.
Otwarcie Targu Rybnego podczas Dni Morza w Ustce. Łukasz Capar
Na czwartkowej sesji nadzwyczajnej usteccy radni uchwalili poprawki w dokumentach finansowych miasta. Sesję zwołano w czasie urlopowym dlatego, że Ustka dostała dofinansowanie na budowę węzła i trzeba ogłosić przetarg. Brakuje jej natomiast pieniędzy na urządzenie Targu Rybnego i modernizację oświetlenia.

Chodziło o to, by do budżetu miasta i Wieloletniej Prognozy Finansowej wprowadzić poprawki, dotyczące najważniejszych obecnie inwestycji w mieście z dofinansowaniem unijnym. Radni musieli dołożyć pieniędzy, by miasto sprostało żądaniom oferentów przetargowych. A ci zażyczyli sobie więcej na budowę stacjonarnych elementów Targu Rybnego i modernizację oświetlenia, niż ratusz chciał na to przeznaczyć. Potrzebna więc była zgoda Rady na zasilenie inwestycji. Należało też wpisać jako dochód przyznane dofinansowanie marszałkowskie na budowę węzła komunikacyjnego.

Sesję zwołano na wniosek burmistrza Jacka Graczyka. Stawiła się w komplecie cała czternastka radnych. Burmistrz - nie. I się zaczęło.
Czy burmistrz jest tymczasowo aresztowany, czy może odbywa karę, a może został zawieszony w czynnościach służbowych? Czy wiceburmistrz ma prawo uczestniczyć w sesji? Czy w Ustce doszło do klęski żywiołowej? Jakie opinie wydaje prawnik wynajęty przez urząd? Czy przewodniczący rady jest nadburmistrzem? Co to jest Targ Rybny, gdzie jest i kiedy zacznie funkcjonować, skoro go nie ma, a burmistrz go otworzył z pompą.

Na salę obrad powrócił też - niezastąpiony we wzajemnym psuciu urzędniczej i rajcowskiej krwi - łącznik między ulicami Wilczą a Kościelniaka. Ważniejszy niż wszystkie wielomilionowe inwestycje miasta. Jak potoczyły się losy leśnej drogi?

O tym w piątek w "Głosie" i serwisie Plus GP24

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 127

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 07.08.2018 o 10:08, Opozycja napisał:

   Można podnieść dochody Miasta, ale trzeba byłoby uszczelnić nieco sferę turystyczną. Dużo kasy ucieka przez prywatnych najemców, chodzi o ukrywanie dochodów. Nie wszyscy to robią, ale odsetek jest znaczny.Drugim tematem są zbyt małe stawki najmów w sezonie, nieadekwatne do uzyskiwanych dochodów najemców. Uważamy, że potrzebne są tutaj regulacje.Bardzo dużo kosztuje oświata, służba zdrowia. Tu trzeba się zastanowić nad obcinaniem kosztów. 

Człowieku majtki sobie Uszczelnij z tej mieściny ludzie uciekają.Jedż do Łeby to zobaczysz ilu jest turystów .

Liczba osób zameldowanych na stałe..dane...

16.107..............grudzień 2011r

15.791..............na 19.11.2013r

14.760..............na 4.12.2017r.

14.623..............na 7.08 2018r.

O czym to Świadczy

Ludzie płacą klimatyczne i podatki za wynajmowanie kwater.

Jeszcze dodatkowo obciążeni są daniną bo płacą za śmieci od zużycia wody Samorządowcy nie sprzyjają mieszkańcom Wiem jedno  burmistrz i radni stracili poczucie rzeczywistości Nic się nie zmieniło tylko kasa musi się zgadzać w swoim wynagrodzeniu  Dowiedz się  na jaką  kwotę jest zadłużone nasz miasto i jakie wynagrodzenia pobierają prezesi Spółek.Jak tu można mówić o rozwoju mogę się założyć z każdym  bo wiem że w 2020r. może być zameldowanych osób na stałe ok.12.000 tys. osób.Wiem jak kiedyś  sezon trwał od maja do końca września .Wczasaowicze wynajmowali pokoje na dwa tygodnie.Teraz dwa miesiące i 20 sierpnia zamykane są stołówki  Wielu znajomych mówi mi iż jest to tak zwana  hotelówka 3..4 dni, pobytu i jadą do domu lub do innej miejscowości tak zwani wczasowicze.

O
Opozycja
W dniu 06.08.2018 o 11:18, Gość napisał:

a Ustka od lat dostaje od rządu janosikowe (1,5 mln) bo ma mniejsze niż norma dochody na 1 mieszkańca. Te turystyczne gminy, które wymieniłeś płacą takim jak Ustka.

 

Można podnieść dochody Miasta, ale trzeba byłoby uszczelnić nieco sferę turystyczną. Dużo kasy ucieka przez prywatnych najemców, chodzi o ukrywanie dochodów. Nie wszyscy to robią, ale odsetek jest znaczny.

Drugim tematem są zbyt małe stawki najmów w sezonie, nieadekwatne do uzyskiwanych dochodów najemców. Uważamy, że potrzebne są tutaj regulacje.

Bardzo dużo kosztuje oświata, służba zdrowia. Tu trzeba się zastanowić nad obcinaniem kosztów.

G
Gość
W dniu 05.08.2018 o 19:02, Gość napisał:

Ranking najbogatszych samorządów 2016/2017/2018 Od lat najbogatszym samorządem jest gmina wiejska w województwie łódzkim, gdzie dochody na głowę mieszkańca przekraczają 38 tys. zł. To ponad pięciokrotnie więcej niż wynosi zamożność per capita stolicy Polski. Nie tylko sąsiedztwo zakładu przemysłowego jest złotodajne. Wysoko w zestawieniu najzamożniejszych samorządów znalazły się również gminy turystyczne - Rewal (25,5 tys. zł na mieszkańca), Dziwnów (9,5 tys. zł na mieszkańca), Krynica Morska (8,7 tys. zł na mieszkańca), Ustronie Morskie (8,1 tys. zł na mieszkańca) czy Mielno ( 7,7 tys. zł per capita).

 

a Ustka od lat dostaje od rządu janosikowe (1,5 mln) bo ma mniejsze niż norma dochody na 1 mieszkańca. Te turystyczne gminy, które wymieniłeś płacą takim jak Ustka.

G
Gość

Ranking najbogatszych samorządów 2016/2017/2018

 

Od lat najbogatszym samorządem jest gmina wiejska w województwie łódzkim, gdzie dochody na głowę mieszkańca przekraczają 38 tys. zł. To ponad pięciokrotnie więcej niż wynosi zamożność per capita stolicy Polski. Nie tylko sąsiedztwo zakładu przemysłowego jest złotodajne. Wysoko w zestawieniu najzamożniejszych samorządów znalazły się również gminy turystyczne - Rewal (25,5 tys. zł na mieszkańca), Dziwnów (9,5 tys. zł na mieszkańca), Krynica Morska (8,7 tys. zł na mieszkańca), Ustronie Morskie (8,1 tys. zł na mieszkańca) czy Mielno ( 7,7 tys. zł per capita).

G
Gość
W dniu 04.08.2018 o 14:04, ludzie pobudka! napisał:

Smerf, a to skomentujesz?   Gmina Ustka ma potencjał rozwojowy, liczba ludności rośnie, inwestycje w gminie coraz większe, wszyscy zamożniejsi się na gminę przeprowadzają. A miasto? Gdzie inwestycje, przyciąganie nowych inwestorów, nowi mieszkańcy? Widzę smerf nowe zlecenia z ratusza przyszły :D

To jest prawda, o której Maruda nie napisze. Natomiast to jest kwestia czasu kiedy miasto opustoszeje. Przepychanki o industrializację miasteczka portowego przynoszą co raz gorsze efekty. Część ludzi zamożnych buduje się poza granicami miasta. Maja meldunki i liczby nie pokazują rzeczywistych ilości. Inni pracują za granicami Kraju lub w innych miastach, ale administracyjnie są w Ustce. Pozostaje tylko klasa średnia i poniżej a ta nie utrzyma rozdmuchanego budżetu.

l
ludzie pobudka!
W dniu 04.08.2018 o 10:35, ludzie pobudka! napisał:

  Dochody roczne  na poziomie 87 mln.  To tak, jakby ktoś zarabiający 2083 zł miesięcznie netto miał 5,500 zł długu. I zamiast ten dług spłacać to trzymałby się on na stałym poziomie rok do roku. A z teg długu trzeba jeszcze spłacać odsetki!!!! Pomyślcie jakim obciążeniem dla osoby zarabiającej 2 tyś złotych jest dług 5,5 zł. Taka osoba musi się utrzymać, kupić, żywnośc, opłacić mieszkanie,rachunki za 2 tyś złotych i do tego jeszcze spłacać dług i odestki od długu, a ten dług zamiast maleć trzyma się na stałym pozuiomie. Teraz zrozmumiecie jak dużym obciążeniem dla miasta jest ten dług. Nasz burmistrz zamiast pójść po rozum do głowy i spłacać dług, niwelować niepotrzebne wydatki to tylko je powiększa poprzez np. darmową komunikację, oczywiście pod publiczkę bo wybory idą. Przez głupią i nieodpowiedzialną politykę naszych władz w przyszłości zamiadt być lepiej dostaniemy coraz bardziej po tyłku, bo jsk np, teraz wystarczyłoby zniwelować wydatki o 5% tak za kilka lat trzeba będzie drastycznie szukać oszczędności i błyskawicznie ciąć budżet może i 20%!!!! byle tylko na obsługę długu było.  Tylko co Graczyka to obchodzi, liczy się tu i teraz i jego następna kadencja, po nim tylko potop. Taka ślepa i  krótkowzroczna polityka włodarzy zameści się bardzo szybko na mieszkańcach. Ustka umiera, a współczense władze niespecjalnie idą w kierunku poprawy.

Smerf, a to skomentujesz?

 

Gmina Ustka ma potencjał rozwojowy, liczba ludności rośnie, inwestycje w gminie coraz większe, wszyscy zamożniejsi się na gminę przeprowadzają. A miasto? Gdzie inwestycje, przyciąganie nowych inwestorów, nowi mieszkańcy?

 

Widzę smerf nowe zlecenia z ratusza przyszły :D

G
Gość
W dniu 04.08.2018 o 12:25, Kłamiesz Pinokio napisał:

Gmina wiejska Ustka - kwota długu na koniec 2018 r - 16 680 000,00przy dochodzie rocznym 47 mln :lol:

Upał co? Gminy lepiej rządzone napisałem a nie gorzej! Konsekwencje będą takie jak dług będzie wzrastał nie znaczy to, że tak będzie a ograniczy się miasto do kredytowania na poziomie normalnego funkcjonowania .  Już nie dokręcaj nadmiernych projekcji.

K
Kłamiesz Pinokio
W dniu 04.08.2018 o 11:41, Gość napisał:

Większość dziś żyje na kredyt i jest łupiona odsetkami. Za to dobrze żyją banki i to niestety nie nasze. Zadłużenie kraju tez rośnie mimo, ze się je spłaca. W końcu dojdzie do upadłości jak się nie opamiętają. Ościenne gminy lepiej sobie radzące przejmą mienie komunalne.

 

Gmina wiejska Ustka - kwota długu na koniec 2018 r - 

16 680 000,00

przy dochodzie rocznym 47 mln :lol:

G
Gość
W dniu 04.08.2018 o 10:35, ludzie pobudka! napisał:

  Dochody roczne  na poziomie 87 mln.  To tak, jakby ktoś zarabiający 2083 zł miesięcznie netto miał 5,500 zł długu. I zamiast ten dług spłacać to trzymałby się on na stałym poziomie rok do roku. A z teg długu trzeba jeszcze spłacać odsetki!!!! Pomyślcie jakim obciążeniem dla osoby zarabiającej 2 tyś złotych jest dług 5,5 zł. Taka osoba musi się utrzymać, kupić, żywnośc, opłacić mieszkanie,rachunki za 2 tyś złotych i do tego jeszcze spłacać dług i odestki od długu, a ten dług zamiast maleć trzyma się na stałym pozuiomie. Teraz zrozmumiecie jak dużym obciążeniem dla miasta jest ten dług. Nasz burmistrz zamiast pójść po rozum do głowy i spłacać dług, niwelować niepotrzebne wydatki to tylko je powiększa poprzez np. darmową komunikację, oczywiście pod publiczkę bo wybory idą. Przez głupią i nieodpowiedzialną politykę naszych władz w przyszłości zamiadt być lepiej dostaniemy coraz bardziej po tyłku, bo jsk np, teraz wystarczyłoby zniwelować wydatki o 5% tak za kilka lat trzeba będzie drastycznie szukać oszczędności i błyskawicznie ciąć budżet może i 20%!!!! byle tylko na obsługę długu było.  Tylko co Graczyka to obchodzi, liczy się tu i teraz i jego następna kadencja, po nim tylko potop. Taka ślepa i  krótkowzroczna polityka włodarzy zameści się bardzo szybko na mieszkańcach. Ustka umiera, a współczense władze niespecjalnie idą w kierunku poprawy. 

Większość dziś żyje na kredyt i jest łupiona odsetkami. Za to dobrze żyją banki i to niestety nie nasze. Zadłużenie kraju tez rośnie mimo, ze się je spłaca. W końcu dojdzie do upadłości jak się nie opamiętają. Ościenne gminy lepiej sobie radzące przejmą mienie komunalne.

l
ludzie pobudka!

 

pozostanie na poziomie 18.832 000 zł.

 

 

 

Dochody roczne  na poziomie 87 mln. 

 

To tak, jakby ktoś zarabiający 2083 zł miesięcznie netto miał 5,500 zł długu. I zamiast ten dług spłacać to trzymałby się on na stałym poziomie rok do roku. A z teg długu trzeba jeszcze spłacać odsetki!!!!

 

Pomyślcie jakim obciążeniem dla osoby zarabiającej 2 tyś złotych jest dług 5,5 zł. Taka osoba musi się utrzymać, kupić, żywnośc, opłacić mieszkanie,rachunki za 2 tyś złotych i do tego jeszcze spłacać dług i odestki od długu, a ten dług zamiast maleć trzyma się na stałym pozuiomie.

 

Teraz zrozmumiecie jak dużym obciążeniem dla miasta jest ten dług. Nasz burmistrz zamiast pójść po rozum do głowy i spłacać dług, niwelować niepotrzebne wydatki to tylko je powiększa poprzez np. darmową komunikację, oczywiście pod publiczkę bo wybory idą. Przez głupią i nieodpowiedzialną politykę naszych władz w przyszłości zamiadt być lepiej dostaniemy coraz bardziej po tyłku, bo jsk np, teraz wystarczyłoby zniwelować wydatki o 5% tak za kilka lat trzeba będzie drastycznie szukać oszczędności i błyskawicznie ciąć budżet może i 20%!!!! byle tylko na obsługę długu było. 

 

Tylko co Graczyka to obchodzi, liczy się tu i teraz i jego następna kadencja, po nim tylko potop. Taka ślepa i  krótkowzroczna polityka włodarzy zameści się bardzo szybko na mieszkańcach. Ustka umiera, a współczense władze niespecjalnie idą w kierunku poprawy.

G
Gość
W dniu 03.08.2018 o 13:43, Gość napisał:

   skasujcie  

Piszesz o sobie ?

G
Gość
W dniu 28.07.2018 o 16:10, Gość napisał:

Spier dalaj durniu.

 

administrator GP , skasujcie te wulgaryzmy

G
Gość
W dniu 26.07.2018 o 11:57, Gość napisał:

Jeżeli cię to nie interesuje to poco to czytasz.Wielu mieszkańców ma odmienne zdanie i chce mieć wiedzę co się dzieje z ich pieniędzmi i na jakie cele są przeznaczane.Chyba że należysz do tej grupy ludzi których PRAWDA I WIEDZA BOLI.CHAM pozostanie CHAMEM potrafiąc tylko obrażać.A gdzie  są twoje argumenty.

D
Dariusz szaleniec

Cos czuje, ze na tym forum grasuje wariatuncio Dariusz.

S
Smerf znudzony kłamstwami
W dniu 30.07.2018 o 18:32, Gość napisał:

Pinokio z kina czytaj dokumenty z lipca 2018 wraz uzasadnieniem i informacją uzupełniajacą

 

Skoro takie dokumenty istnieją z lipca 2018 to na pewno nam je tu wkleisz i podasz link do nich :P  :D

 

Nie kłam Pinokio, wklej te "dokumenty" na forum :huh:  :o  :P  :D  :lol:

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3